Překvapení kola !!! Kuřim vyhrála nad favoritem z Havl. Brodu

Zlepšený výkon nás katupultoval k první jarní výhře. Favorita z Havlíčkova Brodu jsme přehráli. Jiskra zhasla.

SK Kuřim - TJ Jiskra Havlíčkův Brod  28:26 (16:10)

Trenéři před utkáním věřili, že na základě zlepšeného výkonu z minulého utkání bychom mohli tým Havlíčkova Brodu potrápit. Je to třetí tým naší tabulky. Do sestavy nám přišli pomoci dva prvoligoví hráči Ondra Pokorný a Tomáš Čejka.  Bohužel rozpaky jsme měli s obsazením postu brankáře, protože oba naši brankáři onemocněli a tak musel do branky starší žák Jirka Němeček. Kluci do utkání vstoupili koncentrovaně a  naše obrana byla kompaktní a nepouštěla soupeře do šancí. První branku jsme obdrželi až v 5.minutě.  Kluci se nebáli fyzicky zdatného soupeře držet na distanc od brankoviště a soupeř se pokoušel o neproduktivní střely z dálky. O kvalitě naší obrany svědčí dvě vyloučení a 4 sedmimetrové hody za poločas. Podstatné bylo, že Jirka Němeček v brance čaroval a všechny 7m hody za poločas pochytal. My jsme v útoku hráli co jsme se stihli za měsíc a půl naučit. Kluci plnili přesně co se jim řeklo a výsledek se dostavil. Náš náskok ve druhé polovině první půle postupně narůstal a do kabin jsme šli za stavu 16:10. Soupeř působil hodně sklíčeně, protože si s naší obranou nevěděl rady.

Do druhé půle jsme nastoupili s pocitem, že utkání s favoritem už nepustíme. Bohužel, přišla pasáž, kdy jsme v útoku zpomalili a přestalo se nám střelecky dařit. Naše střely nebyly dostatečně připravené a soupeř v polovině poločasu stáhl na rozdíl pouhých dvou branek. Další zkorigování jsme už nepřipustili. Soupeř pod tlakem začal více faulovat a byl vylučován, To nám pomohlo odskočit na rozdíl 4 branek a v nervózním závěru jsme si už výsledek pohlídali.  O našem vítězství rozhodla větší chuť jít po dvou bodech, dále super výkon Jirky Němečka v brance a kolektivní výkon celého týmu podpořený kvalitní obranou. Lukáš Dolasiňski odtáhl po zranění Prokopa rozehrávku a svou rychlostí a přechodem do útoku na soupeře platil. Soupeř neproměnil 5 sedmimetrových hodů a díky naší koncetraci k utkání jsme měli í měně ztrát míče než soupeř. Na soupeři byla vidět v závěru frustrace, že naše obrana dokázala tlaku odolat a oni se nemohli prosadit. Jeden z hostujících hráčů obdržel za nesmyslný faul červenou kartu. Kluci hrající první ligu vnesli do hry klid a ostatní se přidali.

Sestava a branky: Němeček - Cabejšek 1, Kelemen, Buček 2, Dolasiňski 9, Eremiáš, Čejka 6, Pokorný 6, Ondrášek 2, Veselý 1, Sadílek. Šudák 1, Hlucháň a Zábrž.