HUNSGAS CUP 2024

Přípravný turnaj mladšího dorostu splnil svůj účel.

Cup 2024

Našeho přípravného turnaje se zúčastnily týmy Záhoráci A a B Slovensko a HC Nový Jičín. Cílem přípravného turnaje pro realizační tým mladšího dorostu bylo ověřit si výkonnost týmu a stanovit nové cíle přípravy k doladění na jarní část sezóny.  Sice za Kuřim nenastoupily všechny opory, ale z našeho výběru jsme dokázali poskládat zajímavý tým. V turnaji, který se hrál systémem každýho s každým 2x 20 minut, jsme dokazali točit 2 sestavy. Za tým hráli kluci i z Nového Veselí a Velkého Meziříčí, kteří pro tuto sezónu hrají za SK Kuřim. V závěrečném utkání nastoupil náš hráč Ondra Pokorný v současné době hrající za HC Zubří. Týmy se dohodly, že nebudou hrát pro umístnění, že jde jen o přípravu. Tato novinka se ujala a na klucích bylo vidět, že nehrají pro takovým tlakem.

V prvním utkání jsme se zejména v první půli dostávali pomaleji do tempa a tým Záhoráci B nám zatápěl svým pohybem. Po zpřesnění naší obrany jsme dokázali soupeře přečíslit a zakončit z rychlých útoků. Nejvíc se prosazoval na křídle Tom Jelínek (VM - 7 branek). Ve druhé půli jsme odskočil na rozdíl 3 branek a soupeř na nás začal praktikovat vysunutou obranu. Na to jsme dokázali zareagovat záběhy křídel, která se prosazovala. V kritických okamžicích nás podrželi oba brankáři. Nakonec výhra 22:16.

Ve druhém utkání jsme se rozhodli natrénovat rychlý přechod do útoku. Aktivní obranou a rychlým pohybem jsme donutili soupeře k chybám a naše rychlé útoky byly pro sympaticky hrajícího soupeře doslova smrtíci. Naši hráči hráli s chutí a místy byl náš tlak drtivý.  Opět jsme hráli na křídla, takže to byl zápas Davida Kolaříka (6 branek) a Tomáše Jelínka (5 branek). Ze spojek se hra nejlépe dařila Adamu Krejčímu (VM- 6 branek), který se zastřeloval ze střední vzdálenosti.  Takže nakonec jednoznačná výhra 36:21.

V posledním utkání proti nám nastoupil tým Záhoráků A a kluci ze Slovenska to vzali hodně prestižně. V jejich středu byli silově zdatní jedinci hrající na krajních spojkách a pivotovi. Nastal dramatický duel.  Naši hráči zpočátku lehce ztráceli díky fyzické převaze soupeře a nedařilo se nám úplně pokrýt přihrávky do prostoru pivota. Pak naše obrana našla recept a dokáazal to pokrýt. Nicméně v poločasu jsme prohrávali o 2 branky. Ve druhé půli jsme přidali v obraně a obdrželi jsme několik vyloučení. Ty jsme přestáli a naše spojky se rozehrály. Martin Vaněk (NV) a Ondra Pokorný zabrali v pravý čas. Definitivně soupeře zlomil svými průniky náš Adam Eremiáš, který v závěru do toho dal úplně vše. Za bojovnost a snahu se dostavila odměna a to v podobě výhry 23:21.

Turnaj nás prověřil v obraně a tam jsme zaznamenali oproti začátku sezóny pokrok, protože si kluci na sebe postupně zvykají a ví co od sebe mohou čekat. Brankáři odvedli vysoký standard a některé zákroky byly doslova famózní. V útoku se prosadili brankově všichni včetně staršího žáka v sestavě Karla Ježka. Zlepšení přinesla hra dopředu. Jestě musíme zlepšit souhru spojek v útoku. Vyzdihnout musíme týmový duch týmu, všichni kluci hráli a bojovali a nikdo nikomu nic nevyčital. Bylo na nich vidět, že od záři herně pokročili včetně nabitého sebevědomí a jsou dobrá parta.

sestava a branky:  Vaněrka, Vilímek - Eremiáš 10, Tamborlani 4, Pokorný 4, Ondrášek 3, Pružinec 3, Kourek 7, Krejčí 8, Ježek 2, Fiala 2, Kolařík 9, Vaněk 7, Jelínek 14, Štefan 11.