Proti favoritovi jsme určitě nezklamali

mladší dorost:  Fantastický Sam Vilímek v brance strhl tým ke kvalitnímu výkonu i diváky ze sedadel -  dramatické utkání v super atmosféře dopadlo výhrou pro favorita z KP

SK Kuřim - SKKP Handball Brno B  20:24 (9:16)

Proti favoritovi ze sousedního KP nastupoval náš tým mladšího dorostu. V základu týmu KP bylo 5 hráčů, hrající 1. ligu.  Naši borci nastoupili v kombinované sestavě se dvěma posilami z Velkého Meziříčí - Tomášem Jelínkem a Matoušem Fialou. Tým doplnili i 3 starší žáci. Takže proti ostřílenému soupeři jsme měli v sestavě i naše starší žáky.  Začátek utkání nám hrubě nevyšel, kdy jsme v prvních minutách pikali za dva zcela zbytečné fauly.  Naštěstí nám soupeř moc neodskočil. Naše obrana hrála prvních 15 minut hlavní úlohu a soupeře jsme  nepouštěli do zakončení.  Prohrávali jsme pouze o 2 branky 7:9 a neproměnili 7 m hod.  Soupeř nastoupil poněkud laxně a nedokázal se dostat do tempa. Trenér hostů musel vzít time-out a tým zkonsolidovat.  Hosté zvýšili důraz v obraně a naši hráči se nechali opět vyloučit a to v závěru první půle rozhodlo. Dvě vyloučení po sobě nás stály skóre a najednou nám soupeř odskočil na 7:13. V závěru ještě nějaké ztráty a do poločasové přestávky jsme prohrávali o 7 branek a to bylo pro vývoj utkání rozhodující.

Do druhé půle jsme šli, že hrajeme od nuly a soupeři utkání zkomplikujeme.  Obrana opět držela a za 30 minut jsme obdrželi pouze 8 branek. Navíc fantasticky zachytal Sam Vilímek v brance.  Od 40. minuty nás nepřesné výroky rozhodčích stály celkem 3 dvouminutové tresty a soupeř hrál přesilovku 6:3. Tato situace nás nakopla správným směrem. Soupeř zazmatkoval, vyšel z tempa a my jsme neobdrželi žádný gól.  Najednou jsme zrychlili hru a snžili na rozdíl 4 branek.  Pak ale přišlo vyloučení a nepřesnosti v útoku, kdy jsme měli problém se zakončením a soupeř odskočil na rozdíl 6 branek. V tu dobu soupeř hrál hodně individuálně. V posledních 5 minutách jsme se nadechli k silnému finiši. Začali jsme hrát celoplošnou osobní obranu a najednou se soupeř bál o výsledek. V super atmosféře hala skandovala a my byli hodně blízko senzace.  Nicméně brankový rozdíl jsme už nesnížli. Kluci podali kolektivní výkon a obrana si zaslouží velkou pochvalu. Brankář Vilímek podal super výkon sezóny ! Starší žáci v sestavě se neztratili a získávájí zkušenosti. V útoku musíme pracovat na zlepšení souhry. Máme pouze jednu klasickou spojku a jinak na postu spojek hrají křídla.  Soupeř toho moc nepředvedl, ale k výhře mu to stačilo.Výborná divácká kulisa.

sestava a branky:  Vilímek, Olšovský - Eremiáš 6, Němeček, Ondrášek 2, Vališ 2, Veselý 3, Sadílek 2, Tamborlani, Hlucháň 2, Ježek, Jelínek (VM) 2, Kolařík 1, Fiala (VM).