Silně obsazený a náročný turnaj v domácím prostředí tým dorostu prověřil

Domácí Hunsgas cup náš tým prověřil před jarní částí soutěží.

Turnaj sliboval atraktivní průběh vzhledem k tomu, že se do turnaje přihlásily věhlasné týmy: Baník Most (1.liga),  Záhoráci SK (spojený tým Stupavy a Malacek), tým Rožnova pod Radhoštěm (B-tým Zubří) a Lokomotivy Vršovice. Turnaj se hrál systémem každý s každým 2 x20 minut. Každý tým tedy musel odehrát 4 náročné zápasy. O vítězství se v utkání plném vášní a soubojů a plného nasazení utkaly týmy Baníku Most a Záhoráci SK.  Nakonec tým Baníku byl více kompaktní a utkání zlomil a tunraj vyhrál. A co náš tým ?

Náš tým po dlouhé době nastoupil v téměř kompletním složení, kdy od ledna nový hlavní trenér týmu Zdeněk Dupal, chtěl dát po dlouhé době všechny "své" úspěšné hráče ročníku 2006 a 2007 ze starších žáků dohromady a  tým nastarovat pro jarní část soutěže. Tým tak doplnili Michal Černík (KP Brno), Ondra Pokorný (HC Zubří) a nová posila pro jarní část Jakub Chovanec (Sokol Telnice).  Poslední prvoligová hvězda Tom Čejka, bohužel chyběl pro nemoc a jeho absence byla znát i v náročném turnaji. Od ledna jsme nacvičovali základní herní kombinace a obranu, která byla na podzim katastrofální.  Cíl byl ověřit si cestu na kterou jsme se od ledna vydali. Samozřejmě tým pod novým trenérem trénuje teprve měsíc, takže u některých herních činnosti byla ještě vidět váznoucí souhra, ale tým se dokázal prezentoval i hezkými akcemi. Nejlepší výkon jsme předvedli v prvním poločase proti týmu z Mostu. Celý první poločas jsme drželi nadějný výsledek, díky našemu pestrému útoku plného pohybu a enormního nasazení v obraně, kluci byli nadšeni, že dokážou hrát celkem vyrovnaně se soupeřem z první ligy.  O porážce nakonec rozhodly naše ztráty míče, které soupeř nemilosrdně trestal, ale ve hře 6 na 6 jsme nezaostávali.  Proti týmu Loko Vršovice jsme si věřili. Bohužel jsme se přizpůsobili soupeřově hře a hráli nejhorší zápas v turnaji. Nicméně v závěru díky svojí rychlosti rozhodl o našem vítězství Michal Černík.  Do utkání s týmem Zahorákou SK jsme nastoupili bez zraněného brankáře Vilímka a proto jsme přesvědčili Jirku Němečka  (staršího žáka), aby nás na další zápasy přišel posílit.  Zápas měl podobný průběh jako proti Mostu. Utkání ve prospěch soupeře rozhodly naše ztráty míče a smrtící soupeřovy protiútoky. O lepší výsledek jsme se připravili navíc neproměňováním "tutovek" zejména ve druhé půli, kdy brankář soupeře doslova čaroval. Celkem jsme neproměnili 2 sedmimetrové hody a  asi 10 náskoků na brankoviště. Na utkání o 3. místo s týmem Rožnova jsme si věřili, bohužel v závěru první půle nás již začaly po náročném turnaji opuštět fyzické síly. To se projevilo zejména v útočném fázi, kdy nám chyběl pohyb a soupeřova obrana nás k ničemu moc nepustila. Ve druhé půli jsme ještě vylepšili obranu a v útoku se opět stal klíčovým náš souboj s brankářem soupeře. Opět jsme neproměňovali vyložené šance a to nás stálo těsnou porážku. Díky lepšímu skóre o 2 branky byl v konečném zúčtování lepší náš soupeř. V posledním utkání nám chyběl Prokop Šudák pro zranění z předchozích zápasů a to také výsledek ovlivnilo. Naopak naše posila z Telnice Jakub Chovanec se rozehrála a díky ní jsme v závěru zápasu udrželi těsný výsledek.

Sestava a branky: Vilímek, Vaněrka, Němeček - Cabejšek 1, Šudák 6, Dolasiňski 4, Štefan 6, Veselý 1, Pokorný 19, Hlucháň, Ondrášek2, Sadílek 2, Zábrž 1, Buček 4, Černík 24, Chovanec 17.

Výsledky SK Kuřim:  Baník Most 24:32, Loko Vršovice 23:20, Záhoráci SK 20:28, Rožnov po Radhoštěm  15:18.

Celkové pořádí: 1. Baník Most, 2. Záhoráci SK, 3. Rožnov pod Radhoštěm, 4. SK Kuřim. 5. Lokomotiva Vršovice.

Závěrečné shrnutí:  Tým po dlouhé době se sešel téměř v plném počtu a na hráčích bylo vidět, že byli rádi, že si mohli zahrát spolu hezkou házenou. Samozřejmě kluci hrající první ligu jsou dovednostně a pohybově výše, protože trénují skoro každý den a to je vidět. Díky nim se zbytek týmu mohl zvednout k lepším výkonům a kluci z první ligy zlepšení uznali. Prokop, Lukáš a Nicolas určitě se postupně jim dokázali vyrovnat. Posila Kuba Chovanec se postupně sžíval s týmem a každý zápas se zlepšoval. Jako post spojky pro nás vítaná posila. Ostatní naši kluci nás překvapili, že skutečně všichni bojovali a všichni chtěli hrát co nejvíce. Tým ještě nepodal optimální výkon, protože ještě není dostatečně sehrán a místy vázla kombinace v útoku, ale je na čem stavět a už stačí jen trénovat. Velký progres byl v obraně - dokázali jsme soupeře ve hře 6 na 6 nejen ubránit,ale hrát s nimi vyrovnanou partii.