Starší dorostenci přes vyrovnaný průběh na body v Ostravě nedosáhli

Přes vyrovnaný průběh body z Ostravy nevezeme - chyběl větší důraz spojek v útoku

TJ Sokol Ostrava - SK Kuřim 33:30 (15:15)

Na hřiště Sokola Ostrava jsme původně jeli pro bodový zisk, bohužel z toho nakonec přes vyrovnaný výkon sešlo. Na začátku utkání jsme stanovili taktiku pro první poločas a ta na soupeře platila. Úvod utkání nás zastihl v herní pohodě a pevná obrana podpořená úspěšnými zákroky brankáře Honzy Vaněrky vedla k úspěchu. Soupeř byl naši pestrou hrou zaskočen a již po 7 minutách bral odechový čas.  Naše hra donutila soupeře k technickým chybám a náš průběžný náskok o 2 branky mohl být i vyšší. Kdybychom neztráceli míče špatnými nahrávkami, tak by se nikdo nemohl divit i našemu náskoku minimálně o 5 branek. Bohužel našimi nepřesnostmi se nám to nepodařilo a mohli jsme litovat. Fyzicky zdatný soupeř, který měl i výškovou převahu začal vyvíjet na nás vyšší tlak a my jsme neměli tolik šancí jako v úvodu. Nakonec po vyrovnaném výkonu se šlo do šaten při remíze 15:15.

Ačkoli jsme si řekli co ve druhé půli zlepšíme a kde na soupeře zatlačíme, tak po vyrovnaných úvodních 5 minutách přišla vyloučení a naše hra v útoku byla neefektivní a komplikovaná.  Komplikované řešení včetně čitelných přihrávek do prostoru brankoviště vedla ke ztrátám, které soupeř trestal. Už v 7.minutě trenér vzal time-out a řekl co máme zlepšit, kluci bohužel vyšli z tempa a doprovázely nás opět ztráty míče po nepřipravených akcích do plné obrany. Soupeř ve 20. minutě navýšil skóre již o 7 branek a přišel další time-out.  Došlo k prostřídání hráčů a spojek, kterým se nedařilo a hru jsme podstatně zrychlili. Najednou soupeř začal být vylučován a my postupně začali brankový rozdíl stahovat. Podržel nás brankář Vilímek a nátlaková hra přinášela ovoce. Bohužel, když jsme se mohli dotáhnout na rozdíl jedné branky, jsme nevyužili několik vyložených šancí. Soupeř znejistěl a začal fyzicky odpadat. Dvě minuty před koncem jsme stáhli skóre na rozdíl pouhých 2 branek a schylovalo s k dramatu. Bohužel soupeř našemu tlaku odolal a náš finiš zkrátka přišel pozdě.

Kromě super výkonů obou brankářů, můžeme vyzdvihnout kvalitní výkon plný pohybu Prokopa Šudáka (9 branek) a Matyáše Černého (6 branek). Ostatní výkony byly hodně průměrné a očekávali jsme, že naše spojky se zkušenostmi z první ligy se více střelecky prosadí  proti statické obraně soupeře. Chyběla zejména střelba z dálky, aby dokázala soupeřovu obranu vytáhnout z brankoviště.

sestava a branky:  Vaněrka, Vilímek - Cabejšek 2, Šudák 9, Čermák 2/1,  Benda 2/1, Štěpánek, Dufek 1, Černý 6, Černík 6/4, Sýs 1, Hlucháň 1, Sadílek.