Starší dorostenci proti Karviné nezklamali, o prohře rozhodly detaily

V kvalitním utkání, které mělo vše jsme podali velice kvalitní výkon a o naší prohře s dorostem extraligové Karviné rozhodl krátký herní výpadek v posledních 5 minutách první půle. Utkání mělo prvoligovou úroveň.

SK Kuřim - HCB Karviná 24:30 (10:16)

Tým dorostu extraligové Karviné dojel do Kuřimi. Kluci se na zápas těšili. Při rozcvičování jsme měli možnost vidět narostlé borce s parametry spojek a kvalitní střelbou z dálky. Někteří borci jsou navíc tahouni prvoligové Polanky. Borci působili hodně sebevědomým dojmem a na lavičcce byl vedoucím týmu reprezentant Fulnek.  Naši borci posíleni o Ondru Pokorného ze Zubří vstoupili do utkání koncentrovaně a v prvních 20. minutách naše hra měla úplně všechno. Karviná byla celkem zaskočena naší kvalitní obranou podpořenou super zákroky Honzy Vaněrky v brance. Navíc nám začala fungovat souhra v útoku, zdá se, že jsme našli optimální složení i na základě proběhnuvších tréninků.  Pohledné akce se střídaly na obou stranách.  Soupeř od 20. minuty měl mírně navrch svým silovým pojetím a my jsme prostřídali základní sestavu. Byl zde rozdíl pouhých 2 branek. Bohužel v posledních 5 minutách jsme neproměnili několik šancí a přišly drobné ztráty míče a soupeř to potrestal dalšími 4 góly.  To bylo pro další vývoj utkání rozhodující.

Na začátku druhé půle se nám hůře prosazovalo proti zdatné obraně. K tomu se přidala nedůrazná střelba. za hrozívého stavu 26:17 pro soupeře jsme vzali v 50.minutě  time-out, řekli si změnu co budeme hrát a do branky se dostal Sam Vilímek. Díky jeho kvalitním zákrokům, kdy naše obrana našla recept na soupeřovu kombinaci jsme se dostali do laufu a tentokrát my jsme dali věhlasnému Baníku šnůru 5 branek a najednou jsme 5. minut před koncem stáhli na rozdíl 4 branek a bylo zaděláno na drama. Hosty jsme donutili k time-outu. Jejich time-out zabral a dokázali hru srovnat. V závěru po naší enromní snaze snížit stav, jsme po nedůrazných střelách ještě inkasovali 2 branky.

Nicméně utkání mělo vysokou úroveń blížící se utkáním 1. ligy. Naši borci podali nejlepší herní výkon podzimu, kdy začala fungovat souhra jednotlivých postů. Tradičně nám zachytali brankáři a tahounem byl neúnavný Michal Černík. Ondra Pokorný na pivotu přinesl patřičný důraz a zaměstnával obranu soupeře. K lepšímu výsledku nám chybělo málo. Menší herní výpadek v závěru poločasu a i trochu štěstí, kdy se k soupeři odrazilo minimálně 4 až 5 míčů a skóroval z dorážek.  Náš výkon ještě může růst, důležité je, že je na čem stavět pro další utkání a kluci zjistili, že jde hrát kvalitní házenou proti silným týmům. Utkání se všem přítomným líbilo a od diváků tým obdržel po utkání potlesk uznání.

sestava a branky: Vaněrka, Vilímek - Cabejšek 1, Šudák 4, Čermák 1, Benda 1, Pokorný 6, Štěpánek, Dufek, Štefan 1, Hlucháň, Černý, Černík 9/1, Sýs J. 1.