Starší dorostenci v Litovli po nevýrazném výkonu prohráli

starší dorostenci:  V Litovli jsme po většinu zápasu tahali za kratší konec. Na kvalitní výkon proti Karviné jsme nenavázali.

TJ Tatran Litovel  - SK Kuřim 36:28 (16:14)

Do Litovele jsme cestovali s odhodláním podat kvalitní výkon, protože soupeř byl pro nás hratelný. Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně a v první minutách si udržovali náskok na naší straně. Bohužel soupeř měl fyzicky vyspělé hráče a jeho výšková převaha záčínala být znát. Naše obrana v tomto zápase něměla zrovna svůj den a umožňovala soupeři se dostávat do šancí. V polovině utkání jsme měli několik ztrát míče a nedůraznou střelbu to způsobilo, že soupeř odskočil na rozdíl 5 branek - 14:9. Nicméně výměna brankáře (nastoupil Lukáš Prášek) a přesilovka nás vrátila do zápasu a stáhli jsme skóre na rozdíl jedné branky.

Do druhé půle jsme nastoupili, že utkání zvrátíme, bohužel zase nás postihly ztráty míče a nedůrazná střelba v útoku a slabý, pomalý pohyb v obraně- Soupeř ze stavu 17:16 odskočil na 22:16 a to se zdálo být pro další vývoj utkání rozhodující. Do utkání jsme se ještě jenou vrátili, kdy v 50. minutě jsme snížili na rozdíl 3 branek 28:25, ale poměrně 2 přísná vyloučení v rozmezí 51.-55. minuty rouhodly o tom, že jsme se k náporu nedostali a soupeř odskočil na rozhodujících 34:25. Závěr se už v poklidu dohrával.

Odehrálo se utkání průměrné úrovně. Fyzický vyspělý domácí tým, hrál své tempo a hrál co potřeboval. Nám nefungovala obrana a v útoku nám chyběla větší souhra spojek. Kluci de facto spolu 2 týdny netrénovali a na výkonu to bylo znát. Pokud bych měl hledat nějaká pozitiva ,tak se zlepšila hra křídel a byla vidět spolupráce Černík - Benda. Zlepšený výkon podal Jakub Čermák. Chyběla střelba spojek z dálky.

sestava a branky: Prášek, Vilímek, Vaněrka - Cabejšek 3, Šudák 1, Čermák 6/3, Benda 9, Štěpánek, Dufek 1, Sadílek 1, Černý 2,                                                                                                                                  Černík 4/1, Sýs J. 1.