starší dorostenci: Ve Velké Bystřici jsme bojovali o body až do konce

starší dorostenci:  Ve Velké Bystřici tentokrát nevyhrál lepší tým, ale ....

Házená Velká Bystřice - SK Kuřim 31:28  (11:17)

Náš tým k utkání do Velké Bystřice odjížděl notně oslaben (chyběly 3 spojky a pivot) - tým doplnili mladší dorostenci, ale spíše na křídelních postech.  Domácí tým nastoupil v plném složení a navíc jeho hráči měli v průměru 1,80 m výšku a působili mohutněji proti našim subtilním hráčům.  Začátek utkání byl prvních 5 minut naprosto vyrovnaný, nám držela obrana a nám naopak haprovala koncovka. To se zlomilo po pěti minutách v náš prospěch.  Soupeřovi hráči nestíhali naše hráče na nohách a často je zastavovali pouze za cenu nebezpečných, bohužel nepotrestaných zákroků, rukama napoosto viditelně strkali do našich rozeběhnutých hráčů.  Nicméně naše obrana v první půli podpořená kvalitními výkony obou brankářů hrála téměř bezchybně a to nehlodávalo sebevědomí domácích střelců, kteří se nedokázali spolehnout úplněna své dva super střelce ze spojek. Naši hráči hráli chytře, drželi se pokynů a snažili se trpělivou hrou soupeře nahlodávat. To se v první půli dařilo a o poločasu jsme vedli o pohodlných 6 branek i díky soupeřově nedisciplinovanosti. Kdyby jsme po první půli vedli o 10 branek nebylo by se ničemu divit.

Ve druhé půli se do našeho výkonu promítla částečně únava, protože jsme měli omezenou rotaci spojek a soupeř snížil i vlivem naší nepozornosti, kdy jsme nechali probíhat soupeřovy spojky přes celé hřiště. Než jsme na to zareagovali tak soupeř snižil na rozdíl 3 branek v 8. minutě druhé půle. Problém byl na začátku druhé půle i v zakončení. Nicméně jsme hru stabilizovali. Bohužel rozhodčí ve druhé půli změnili trend v posuzování situací ve prospěch domách a naši hráči to začali nelibě nést. V tomto úseku se posuzovaly rozdílně obdobné zákroky na naše hráče a hráče domácích. Naše šance v tu dobu držel brankář Vílímek, který chytl 2 x 7 m hody a zneškodnil nekteré vyložené šance. To nás sice nakoplo, ale místo zlomení soupeře se nechal náš brankář zbytečně vyloučit za protesty. Strhla se na hřišti mela plná osobních soubojů. My jsme ustáli přesilovku soupeře bez inkasované branky a ještě Honza Vaněrka chytil další 7m hod.  Soupeř se v obraně nebál použít cokoli, aby zastavil naše střelce, samozřejmě bez patřičného trestu a proti nám byla další diskutabilní 7m. Tn domácí tentokrát proměnil a v poslední minutě jsme šli do útoku za stavu 29:28 pro domácí. Bohužel jsme si nemohli  vzít již time-out a nemohli si říct co kluci mají zahrát. 20 sekund před koncem opět neodpískaný faul na nás a z toho rychlý protiútok zakončený rozhodující brankou domácích. Následně snaha Prokopa o proskok a zakončení, bohužel náš hráč byl přistrčen a skončil v bolestech na palubovce (bez odpískaného faulu) a my jsme opět inkasovali branku.  Prokop bohužel, vlivem nekoordinovaného pádu skončil ve fakultní nemocnici v Olomouci  se zlomenou klíční kostí.  Po utkání nás zahrnul smutek, protože nám házená ukázala i negativní tvář, přitom o žádné velké utkání ani nešlo.  Domácí nestíhali a uchylovali se k tomu co jim rozhodčí dovolili.

K utkání samotnému je nutno řict, že utkání v útoku hlavně střelecky odtáhli Kuba Čermák a Prokop Šudák. V obraně dřeli všichni do úmoru a za první poločas naše obrana zaslouží nejlepší hodnocení.  Zachytali oba brankáři, škoda, že nám nešlo zakončení z křídel a chyběla alespoň jedna spojka na protočení. Navíc ve druhé půli Kuba Sýs střídal už s naražením z první půle jenom do obrany. Kluci všichni ukázali bojovnost a nasazení i herně a individuálně předčili domácí, bohužel nám chybělo trochu štěstí, když v oslabené sestavě jsme sahali po výhře až do poslední minuty.

sestava a branky: Vaněrka, Vilímek - Cabejšek 2, Šudák 6, Čermák 9/6, Benda 3, Ondrášek 1, Dufek 2, Štefan 3, Kolařík, Černý, Sýs J. 2.