Vybojované vítězství nad týmem Českých Budějovic

Morální síla, bojovnost a  fyzická kondince rozhodly o našem těsném vítězství

SK Kuřim - TJ Loko České Budějovice 33:32 (15:17)

Tým Českých Budějovic v posledních zápasech prokazoval dle výsledků vzestupnou výkonnost a byl před utkáním mírným favoritem. Náš tým se dostal do formy na pražském velikonočním turnaji a utkání slibovalo vyrovnaný a dramatický průběh. To se beze zbytku potvrdilo.  Naše zahajovací sestava měla problém v začátku utkání proměňovat šance a naopak v obraně naši hráči působili bezstrarostně a nechali hostující hráče bez kontaktu a tlaku střílet na naši branku. Soupeř si vybudoval 4 brankový náskok v prvních 10 minutách a ten držel až do 20. minuty. My jsme nenasadili nejsilnější sestavz hned od začátku a všichni hráči se v první půli prostřídali a mohli ukázat, jak se umí prosadit. Po time-outu, když už trenér nemohl vydržet se dívat na ploužící se obranu, se obrana o něco málo zlepšila a byl hned vidět posun, kdy jsme během 3 minut dokázali vyrovnat na 14:14. Ke konci poločasu jsme trochu polevili a soupeř odskočil na rozdíl dvou branek.

Do druhé půle jsme si řekli, že ještě zlepšíme obranu, budeme se na střelce vysunovat a zrychlíme pohyb. Bohužel, začátek jsme opět nezachytili a soupeř navýšil na rozdíl 4 branek. Zrychlený pohyb v útoku náš soupeř nestíhal pokrývat a dělal časté fauly, za které byl trestán a tentokráte hra v přesilovce byla naše silná stránka. Tím se začal soupeř i unavovat fyzicky. Naše obrana začala soupeře dostávat pod tlak a soupeř už neměl čas na střely, což byla i příležitost pro naše brankáře. To rozhodlo, ve 43. minutě přišel zlom, kdy jsme ze stavu 23:26 šňůrou 6 branek otočili skóre na 29:26 v 51. minutě a už jsme vítězství nepustili a skóre si v závěru pohlídali.  Ke střelecky nezastavitelnému Ondrovi Pokornému, který se utkáním bavil se přidali i ostatní jako Prokop Šudák a Nicolas Štefan a v druhé půli soupeře zlomil svými střelami Tom Čejka.  Bohužel to co předvel Ondra v útoku nebylo stejné v obraně a tam se musí zlepšit. V závěru pomohl svými zákroky Sam Vilímek.  Na náš pestrý a nápaditý útok se dalo dívat celé utkání, měli jsme hezké kombinace, které se divákům musely líbit. Zároveň jsme super sehráli naše přesilovky. Bohužel v obraně máme co dohánět, protože tam chyběl pohyb až na pár světlých minut, které rozhodly zápas. Celkově bylo na týmu vidět, že kluci co hráli na "Pragáči" byli více sehraní oproti těm, co nemohli jet.  Velice důležité v tomto utkání bylo, že ikdyž jsme 2/3 utkání prohrávali a stále jen soupeře dotahovali, jsme se nepoložili a soupeře nakonec fyzicky přehráli.

sestava a branky:  Vaněrka, Vilímek - Cabejšek 1, Dolasiňski, Eremiáš, Čejka 6, Ondrášek, Veselý 1, Sadílek, Štefan 6, Šudák 7, Hlucháň, Zábrž, Pokorný 12.