Z Hustopečí vezeme nečekanou prohru

Jako noc a den proběhlo naše utkání v Hustopečích. V prvním poločase matný výkon a ve druhém z mrtvých vstání a výkon na požadované úrovni. Bohužel výbuch v prvním poločase nás stál body. 

Legata Hustopeče - SK Kuřim 31:24 (17:7) 

Do utkání jsme vstoupili zlepšenou obranou a se soupeřem drželi krok prvních 5 minut. Pak nám soupeř začal odskakovat, zejména díky bezzubému útoku. Kluci bez přítomnosti našich úderných spojek z prvních lig, jako by si neveřili, že dokážou hrát se soupeřem, který nastoupil v plné síle, vyrovnané utkání. V útoku nám chyběl hlavně pohyb a tlak na obranu soupeře. Naše lajna byla tak čitelná, že se soupeř přemisťoval rychleji než naše rozehrávka. Chyběl nám organizovaný a kolektivní bojovný výkon. Naši hráči se individuálně hrnuli do nepřipraveného zakončení bez mezihry a naše nedůrazné střely nemohly brankáře domácích vystrašit. K tomu se přidaly naivni nahrávky do pivota a několik ztrát a debakl v prvním poločase byl na světě. 

V šatně jsme si řekli, že zkusíme zabojovat a o výsledek se poprat, zrychlíme pohyb a přechod do útoku. Do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné družstvo. Naše obrana donutila soupeře k chybám a rozehríli se nám naše spojky, zejména Lukáš a Prokop. Ostatní se přidali a naše hra začala mít úplně jiný obraz a soupeře jsme začali přehrávat. K tomu se rozchytal k famóznímu výkonu brankář Vilímek, který chtal jednu loženou šanci ze 6 m za druhou a my z úniků skórovali. Soupeř už po  3 minutách bral time-out. ten nás z tempa nevykolejil a my v plovině poločasu stáhly skóre z mínus 10 branek na mínus 5. Pak přišla série nepřesností na obou stránách, kdy jsme nepřesnosti nepotrestali a to rozhodlo. V závěru nám docházely síly, ale za výkon ve druhém poločase se nemusíme určutě stydět a doufáme, že přijde zlom v přístím domácím utkání proti silnému týmu Havlíčkova Brodu. Premiéru v týmu dorostu si odbyl věkem starší žák David Kolářík.

sestava a branky:  Vilímek - Cabejšek 2, Kelemen, Buček, Dolasinski 9, Ondrášek 2, Śudák 7, Veselý 1, Štefan 1, Hlucháň, Zábrž 1, Kolařík.