Choco Cup zahájil házenkářský rok 2020

Do nového roku vstoupili mladší žáci Kuřimi domácím turnajem. Tradičně v lednu se koná kvalitně obsazený turnaj mladších žáků v házené a nejinak tomu bylo letos. Obsazení bylo velmi silné, téměř se jednalo o šampionát nejlepších týmů z Moravy podle toho, jak si stojí po podzimu v krajských soutěžích.

Jižní Morava si nakonec ve srovnání vedla skvěle, když prvenství a s ním také putovní pohár Choco Cup si odvezli kluci Sokola Telnice. Druzí skončili kluci z Prostějova a Kostelce na Hané, kteří v mládežnických kategoriích hrají sdruženi pod hlavičkou Centrum Haná. Bronz směřoval do favorizované Litovle. Obhájci loňského prvenství ze slovenského Kysuckého Nového Mesta skončili až na sedmém místě.

Kuřimáci sehráli vyrovnaná utkání i s nejlepšími, ale do bojů o medailové pozice nepostoupili. Ve skupině porazili ostravskou Polanku 14:9, ale podlehli Újezdu u Brna 11:13 a Tatranu Litovel 8:11. V zápasech o umístění porazili spojený výběr Bohunic a Králova Pole výhrou a v zápase o páté místo znovu vyzvali Polanku. Ve vyrovnaném zápase Ostraváky přehráli až po rozstřelu na sedmimetrové hody.

Hlavním partnerem byla společnost Čokoládovny Fikar, která potěšila účastníky pěknými cenami. Předání poháru tak proběhlo za účasti majitele továrny na čokoládu Jindřícha Fikara a zástupce města Kuřimi, místostarosty Petra Ondráška.

Sestava a branky Kuřimi: Adam Eremiáš 5, Oliver Kelemen 1, Ondřej Pokorný 5, Lukáš Dolasinski 19, Michal Buzáš 5, Vítězslav Čejka 2, Ondřej Navrátil 3, Luca Tamborlani 3, Martin Růžička 1, Štěpán Ondrášek 5, Matyáš Veselý 5, Čeněk Hlucháň 1, Nikolas Štěfan 3. 

 

Výsledky základních skupin zde.

Výsledky play-off o umístění na 5. – 8. místě:

SK Kuřim – Tatran Bohunice 13:6

MŠK Kysucké Nové Město – Polanka nad Odrou 3:14

MŠK Kysucké Nové Město – Bohunice 9:6

SK Kuřim – Polanka nad Odrou 8:8 a 3:1 po roztřelu na 7-metrové hody

Semifinále:

Litovel – Telnice 14:16, Centrum Haná – Újezd 12:9

O 3. místo:

Tatran Litovel – Sokol Újezd 20:18

Finále:   

Sokol Telnice - Centrum Haná 14:7

Konečné pořadí:

  1. Sokol Telnice
  2. Centrum Haná
  3. Tatran Litovel
  4. Sokol Újezd u Brna
  5. SK Kuřim
  6. Házená Polanka nad Odrou
  7. MŠK Kysucké Nové Město
  8. Tatran Bohunice

Fotoreport najdete zde.