Bitvu rozlouskl gól z posledních vteřin

Dramatický soubor druhého a třetího týmu tabulky JM ligy mezi Újezdem a Kuřimí byl šlágrem 14. kola. Bitvu hranou v Telnici rozehrál lépe domácí Újezd, zatímco Kuřim se ve druhé půli nadechla k obratu, ale  nakonec odešli Kohouti poraženi v traumatizujícím závěru jedinou brankou z posledních vteřin.

14. kolo JM ligy mladších žáků (8. 3. 2020)

Sokol Újezd u Brna – SK Kuřim 24:23 (13:9)

Oslabeni o absentujícího střelce Michala Buzáše (hory) jeli mladší žáci k zápasu s Újezdem do nafukovací haly do Telnice. Do zápasu dvou tabulkově i výkonnostně vyrovnaných týmů vstoupily oba kolektivy opatrně, ale dříve se osmělili kluci z Újezda. Ujali se vedení 3:0 po individuálních akcích přes střed. Domácí začali se zataženou obranou, ale kuřimský útok se zkraje utkání pohříchu do střelby nijak netlačil nebo střílel z nepřipravených pozic.

Teprve po pěti minutách se kuřimské spojky začaly osmělovat, když zataženou obranu využil Matyáš Veselý, který třikrát z pravé spojky střelou za devítkou trefil do černého. Chycenou sedmičkou se chytil také Adam Eremiáš v brance, který si dobře pohlídal také střelbu z křídel. Hra se začala překlápět na stranu Kuřimi a ve 12. minutě bylo skóre 7:6.

Pak Újezd vytáhl obranu na 3:3, aby eliminoval střelce Kuřimi a v rozmezí tří minut odskočil na rozdíl 10:6. Domácí navíc dokázali dobře využít, že rozhodčí nařídili v jejich prospěch sérii několika sedmiček po každém letmém kontaktu s pasivně hrající a ustupující obranou Kuřimi.

Lavička Kuřimi si brala poprvé time-out, aby se hráči přestali bát a přidali na důrazu v nemastné obraně a aby lépe využívali volné prostory za vytaženou obranou. Zvýšeným pohybem si pak Kohouti vypracovali další příležitosti, ale trápili se s koncovkou, když zejména mrzelo pět tutových střel z pivota, které skončily na brankáři domácích. Čtyřbrankové manko se jim tak vymazat do přestávky nepodařilo (13:9).

Také nástup do druhého poločasu Kuřimi nevyšel a znovu prvních pět minut narůstalo skóre ve prospěch soupeře, takže v 25. minutě byl stav 18:11. Přišel čas vzít další oddechový čas, aby se kluci vzpamatovali. Do brány se znovu vrátil Eremiáš. Kuřimští se rozhodli zariskovat a změnili obranu na ofenzivní 3:3 s cílem vypíchnout co nejvíce míčů.

To soupeře zaskočilo a přineslo změnu ve vývoji zápasu. Rychlé brejky zakončovali zejména Lukáš Dolasinski a Ondřej Pokorný. Ve 34. minutě byl stav 20:19, a proto po oddechovém čase sáhli naopak domácí. Kuřimští se znovu vrátili ke své obraně a skóre se pak tahalo o jedinou branku až do konce.

Dvě minuty před koncem nažhavení Kohouti vyrovnali na 22:22, ale své šance na obrat v zápase bohužel zahodili dvěma nevyužitými šancemi. V rozhodujících momentech závěru pak neubránili střelce soupeře, Matěje Kachlíka, který nastřílel celkem 13 branek, včetně všech branek v závěru utkání. Nejprve Kachlík v 39. minutě vrátil domácím vedení na 23:22, na což odpověděl Pokorný tvrdou vyrovnávací ranou půl minuty před koncem. Protiútok žlutomodrých se kuřimské obraně nepodařilo přerušit a míč se dostal opět k domácímu kanonýrovi, který střelou v posledních dvou vteřinách zajistil oba body pro domácí.

O porážce tak rozhodly nepovedené začátky obou poločasů plné nepřesností a nedůslednost v obraně. V druhé části byli žáci Kuřimi lepším týmem, ale bojovnost se bohužel dostavila do jejich hry příliš pozdě. Újezd si tak výhrou upevnil druhé místo v JM lize, Kuřim zůstává třetí.

Sestava a branky: Adam Eremiáš, Samuel Vilímek – Štěpán Ondrášek 2, Lukáš Dolasinski 9, Ondřej Pokorný 8, Čeněk Hlucháň 1, Matyáš Veselý 3, Martin Růžička, Leoš Buček, Ondřej Navrátil, Martin Sadílek a Vítek Čejka.