Festival házené v Kuřimi se vydařil

Zastoupení slovenských a rakouských družstev s kvalitními mládežnickými týmy z celé České republiky okořenilo velmi dobré obsazení mezinárodním turnaji žactva, který se letos poprvé konal pod názvem "Festival házené" v Kuřimi na přelomu srpna a září. Představilo se celkem 18 klubů.

Mladší žactvo sehrálo 50 zápasů na třech hřištích v turnaji Partner Cities Cup, který se konal již potřetí. Starší žáci sehráli menší, ale také velmi kvalitně obsazený Summer Cup ve sportovní hale. Účast ozdobily rakouský Handball West Wien, slovenská Tatran Stupava, Malacky nebo Pezinok. Jim více než zdárně sekundovaly extraligové kluby z Brna, Veselí nebo Jičína. Domácí družstva se ale prosadila mezi nejlepší a ukázala, že v Kuřimi roste silná mládežnická házená. Turnajové vavříny nakonec odjely na sever a východ Moravy. Mezi mladšími žačkami nakonec bylo v turnaji nejlepší družstvo Lesany Zubří, zatímco obě chlapecké kategorie turnaje, mladší i starší žáky, ovládli kluci z Ostravy.

Konečné pořadí mladší žactvo:

1. Sokol Ostrava

2. Tatran Stupava

3. Sokol Nové Veselí

Konečné pořadí starší žáci:

1. Sokol Ostrava

2. Ronal Jičín

3. Handball West Wien

Domácí se v silné konkurenci drželi velmi dobře, ale na medailové pozice těsně nedosáhli. Starší žáci skončili po porážce s Vídní čtvrtí a mladší žáci pátí, když ve čtvrtfinále těsně podlehli Havlíčkovu Brodu. 

Do sobotního all-stars zápasu byli nominováni také kuřimští Lukáš Dolasinski a Michal Buzáš, mezi děvčaty pak úspěšně hájila čest domácích kuřimská Kateřina Sedláčková. Pro všechna kuřimská družstva byl turnaj výbornou přípravou na start podzimní mistrovské sezóny.

-pond-