Mladší žáci v Bohunicích otočili nepříznivý vývoj

Tatran Bohunice – SK Kuřim 9:13 (4:3)

Jako den a noc. Takové srovnání lze použít pro dva poločasy, které sehráli kuřimští mladší žáci v zápase devátého kola JM ligy na palubovce Tatranu Bohunice. Znovu se opakoval scénář z předchozích zápasů, kdy špatné první poločasy tým pracně otáčí zlepšeným výkonem v dalším průběhu zápasu.

Přitom začátek vypadal dobře. První branku vstřelil tým Kuřimi, když Štěpán Vařecha z křídla využil souhru v rychlém protiútoku. Obrana také fungovala dobře. Pak se však na dlouhé minuty žádné rychlé přechody nepovedly. Když se kuřimští kluci v útočné činnosti prosadili proti zatažené obraně, tak je zastavil hvizd rozhodčích za technické chyby jako přešlapy nebo kroky. Tři branky za poločas je málo, a tak do kabiny hosté odcházeli s nepříznivým stavem 3:4.

Přestávka pomohla znovu probudit hru Kuřimi. Trenéři překopali sestavu na všech postech, abychom lépe využili pohyblivost spojek a přednosti Martina Cabejška na pivotu. Na pravé straně se začalo dařit také levorukému Tomáši Čejkovi. Kluci několika slepenými brankami nabrali sebevědomí a naskočili na vítěznou vlnu. Zápas zvládli otočit hlavně zrychlením hry a dobrou obranou. Kluci se navzájem povzbuzovali a pochvalu za kolektivní výkon obdrželi všichni. Zaslouženě si pak užili vítěznou tykynu po výhře 13:9 👍

Děkujeme za podporu rodičům, kteří nás podporovali v hledišti ❤️

Sestava a branky:

Blažek Daniel, Vaněrka Jan – Cabejšek Martin 3, Dolasiňski Lukáš 2, Šudák Prokop 1, Vařecha Štěpán 1, Kolosinskyj Vadim 2, Běhavý Tomáš 1, Čejka Tomáš 3, Pokorný Ondřej, Potůček David a Pavlíček Vojtěch..