Mladší žáci v Juliánově už obrat nezvládli

Sokol Juliánov - SK Kuřim 17:13 (9:3)

Družstvo domácích letos nehraje špatně a dokonce se po výhře nad Kuřimi 17:13 dostalo na druhé místo tabulky Jihomoravské ligy mladších žáků. Přesto u týmu Kuřimi po zápase přetrval hořký pocit, že v Juliánově měl být lepším týmem a vyhrát.

Zápas JM ligy mladších žáků byl předehrán ve čtvrtek 8. listopadu v nafukovací hale Sokolu Juliánov. Na hřiště nastoupili kuřimští Kohouti nervózně a hned v úvodu kupili nebývalé množství chyb v nahrávkách. V obranné činnosti chybovali při posunu lajny s míčem a ve středu obrany zůstávaly volné dálnice. Kuřimští kluci pomalý pohyb hasili nedovolenými zákroky, které vyústily ve tři tresty od přísné dvojíce sudích Prudký - Teler. Oslabení ještě více srážela hru Kuřimi. Trenéři nepříznivý vývoj první půle nezměnili ani poradou v oddechovém čase. Poločas skončil nelichotivým skóre 3:9 a svěšené hlavy Kuřimáků bylo potřeba zvednout z prachu.

Přestávková  domluva však pomohla. Obrana konečně začala fungovat správně. Obraz hry se zcela radikálně otočil. Kuřim rychle smazávala manko, až se pět minut před koncem dotáhla na nadějný rozdíl dvou branek. Výborný výkon podali zejména na obraně Lukáš Dolasinski a Vadim Kolosinkyj, kteří nutili tlakem své soupeře k chybám.

Bohužel v závěrečné pětiminutovce se do hry Kuřimi znovu přidala smůla, když odražené míče po zákrocích našeho brankáře Dana Blažka se opakovaně odrážely k dorážkám domácích. Nakonec o osudu zápasu rozhodly dvě další zbrklé chyby v rozehrávce, které znamenaly konec nadějí na obrat, na který už nezbyl čas.

Lehkou náplastí pro lepší pocit do autobusu byla závěrečná osobka, ve které potěšili hrou mladší kluci ročníku 2007, přesto po zápase převládalo citelné zklamání ze zbytečné porážky.

Za podporu z publika děkujeme do Brna cestujícím rodičům a také zraněnému Leošovi Bučkovi, který jel tým alespoň podpořit.

Sestava a branky:

Blažek, Potůček - Navrátil, Cabejšek, 2, Hlucháň, Dolasinski 2, Šudák 1, Ondrášek 1, Vařecha, Kolosinskyj 3/2, Běhavý 1, Čejka 2 a Pokorný 1.