Poločas poztrácené odvahy s Telnicí

Zápas dvou rozdílných poločasů sehráli Kohouti proti mladším žákům Telnice. Druhá domácí porážka se zrodila už v prvním poločase. Kuřimáci v něm zaostali o deset branek, když jej sehráli hluboko pod svoje možnosti. Dojem napravili až druhým poločasem, kdy dokázali, že s odvahou mohou porazit každého.

Do zápasu proti dosud neporaženému soupeři z Telnice skládali Kohouti sestavu nečekaně obtížně. Nastoupili bohužel bez kluků, jejichž rodiče upřednostnili dušičkové návštěvy k babičkám, zatímco druhá část týmu musela současně odehrát za B-tým zápasy ve Velkém Meziříčí. Úzký kádr připravený do hry navíc zužovaly hned zkraje zápasu další zdravotní potíže Michala Buzáše, Ondry Pokorného a Sama Vilímka. Pozitivem bylo, že do prvního zápasu v sezóně po letním zranění naskočil Matyáš Veselý. Při absencích dalších spojek tak odehrál téměř celý zápas a střelecky se navíc hezky prosazoval.

Zápas byl zpočátku vyrovnaný (3:3), kdy se oba soupeři snažili vyvarovat chyb. Zatímco Telnice se postupně osmělovala ve spolupráci dvojic, útočný projev kluků Kuřimi v této části hry působil pasivně. Tradiční týmové opory odehrály tuto část zápasu bez sebevědomí a bez odvahy, jakoby ji kluci poztráceli ještě před nástupem na hřiště. Světlou výjimkou byl Martin Růžička na křídle, který se rychlostí prosazoval jeden na jednoho. Z nepřesností domácích těžila Telnice brejkové situace, po nichž odskočila do přestávky na rozdíl deseti branek (8:18).

Po návratu ze šaten se kluci z Kuřimi rozpomenuli na svou hru a začali hrát aktivněji a do pohybu. Do brány se přesunul Ondra Pokorný, který se chytil k dobrému výkonu několika dobrými zákroky, a podržel tak jinak trestuhodně prostupnou obranu. Dosud střelecky mlčící Lukáš Dolasinski se po pauze rozestřílel na šest branek, kdy se mu dařila střelba z dálky. Začala fungovat také souhra za záda vysunuté obrany soupeře, ze které profitovali zakončující pivoti Adam Eremiáš a Čenda Hlucháň nebo sbíhající Lojza Uher. Hra nabrala oboustrannou kvalitu, přičemž druhý poločas byl zcela vyrovaný (14:14), ale na zvrat zápasu to nestačilo.

Porážka se zrodila už v prvním poločase, který hosté z Telnice vyhráli o deset branek. Trenéři nebyli zklamaní z výsledku, ale hluboko pod svými možnostmi zůstali kluci zejména patnáct minut prvního poločasu, kdy přenechali soupeři hru. Pochvalu si kluci ale zaslouží za to, že po přestávce nakonec dokázali zvednout hlavu (možná s myšlenkou na prémii, kterou se stala pizza po zápase....). Prohra znamená, že v průběžné tabulce Jm ligy mladších žáků vypadne Kuřim z první trojice, ale oproti soupeřům mají Kohouti méně odehraných zápasů, takže si mohou medailové pozice znovu vybojovat.