Povinné body v dohrávce na Majlontu

Dohrávku s Maloměřicemi rozhodli mladší žáci Kuřimi už v první čtvrtině zápasu a zbytek utkání byl dobrou příležitostí pro mladší kluky, aby vyzkoušeli mistrovský zápas v JM lize. V zápase třetího týmu tabulky s desátým tak kuřimští kluci splnili svou roli favorita.

12. kolo JM ligy mladších žáků

SHC Maloměřice – SK Kuřim 12:37 (6:19)

Víkend se dvěma zápasy na hřištích soupeřů představoval pro kuřimské mladší žáky náročný program: v sobotu dohrávka odloženého zápasu v Maloměřicích, hned v neděli pak Újezd v Telnici, což bylo pro trenéry příležitostí protočit co největší počet hráčů z áčka i béčka mladších žáků.

Do utkání s Maloměřicemi nastoupili kuřimští kluci dobře soustředění a už ve 4. minutě vedli nad domácími týmem 6:0. Využívali přechody do protiútoku a individuální průniky. Po deseti minutách vedli kuřimští Kohouti 12:1 a přišel čas, aby základní sestava zamířila na střídačku a starší kluci přenechali své posty kuřimským minižákům.

Tím jakoby začal nový zápas. Minižáci v červeném obsadili posty spojek bez bázně a drze pronikali mezi zelenožlutou obranou. Přestože občas váhově nestíhali bránit a nevyvarovali se technických chyb, tak aktivní obranou 3:3 využívali získané míče k protiútokům. Hra se srovnala, ale náskok hosté z Kuřimi udržovali i s omladinou. Poločas tak skončil 19:6 pro Kuřim.

Po pauze se znovu vrátila na hřiště základní sestava, se kterou se znovu otevřel brankostroj do sítě domácího týmu. Po další obměně sestavy v tomto přídělu ale pokračovali také mladší kluci, kterým se dokonce povedla devítibranková šňůra gólů, když je opakovaně podržel brankář Adam Eremiáš a také domácí prostřídali lavičku. Opakovaně se mezi střelce zapsali z ročníků 2009 Lojzík Uher (3 branky) nebo Míša Vališ (4 góly) nebo dvougólový Honzík Kunc (ročník 2010). Sobotní dohrávkou si upevnili Kohouti třetí místo v tabulce s bilancí deseti výher a dvou porážek.

Sestava a branky:

Adam Eremiáš, Jiří Němeček – Štěpán Ondrášek 5, Lukáš Dolasinski 7, Ondřej Pokorný 8, Pavel Veselý 2, Matyáš Veselý 2, Martin Růžička 2, Oliver Kelemen 2, Michal Vališ 4, Jan Kunc 2, Alois Uher 3, Luca Tamborlani a Lukáš Kráčman.

-pond-