V dnešním kole JM ligy Kuřim soupeřům nadělovala

JM-liga: Naši hráči trenéry potěšili svým přístupem a své soupeře doslova přejeli.

V dnešních 2 zápasech JM - ligy jsme byli favority a svoji převahu přetavili ve 2 cenná vítězství. Do zápasů zasáhlo 16 hráčů a všichni si s chutí zahráli. Tým se rozehrál včera na turnaji ligy Vysočiny a pokračoval v dobrém výkonu. Naše rychlé útoky byly pro naše soupeře dnes smrtící.

SK Kuřim - Sokol Sokolnice 26:13 (10:9)

Do zápasu jsme vstupovali jako mírný favorit. Bohužel, ikdyž se hrálo až v 10:00 hod. naši hráči byli myšlenkami asi ještě v posteli. Naše hra od začátku byla hodně pomalá a hlavně nepřesná. Padaly nám míče pod nohy, přihrávky létaly do autu a střely nad branku.  Obrana neměla dostatečný pohyb. To umožnilo soupeři celou první půli držet krok. Vyrovnaný stav byl ale spíše dílem našeho horšího výkonu.  O přestávce v šatně jsme museli zvýšit hlas a kluky zklidnit, aby začali vnímat naše pokyny. Pokyn pro druhý poločas byl jasný, začít hrát víc koncentrovaně přes soupeřova křídla a zpřesnit obranu. Naše hra najednou podstatně zrychlila.  Za 6 minut jsme skóre z 10:9 navýšili na 17:10 a náš tlak pokračoval. To soupeř postupně odpadal, kdy nestačil na naši rychlou hru. Výsledkem bylo, že jsme v posledních 12 minutách neobdrželi gól a v závěru jsme excelovali. Střelecky se zaskvěl Michal Buzáš.

Sestava a branky: Olšovský, Němeček - Kunc 1, Eremiáš 2, Uher 1, Buzáš 8, Veselý D.,  Čejka, Vališ 3, Tamborlani 1, Štětka 1, Ježek 2, Svoboda 3, Kolář 4.

SK Kuřim - Sokol Juliánov 35:12 (16:4)

Pokyn pro zápas byl jasný vysunutou obranou 3:3 sbírat soupeřovy přihrávky a zakončovat z rychlých útoků.  Hlavním důvodem bylo, abychom se nenechali uspat soupeřovou hrou a na nasadili své rychlé tempo.  Prvních 5 munut jsme se hledali a nechali soupeře snížit na 3:2, ale to bylo všechno. Naštěstí jsme se nenechali uspat a náš tlak na soupeře byl doslava smrtící. Nášemu pohybu soupeř nestačil a všichni naši hráči hráli s nesmírnou chutí. Hra byla tak rychlá, že ani přítomní rodiče nestačili počítat góly v síti soupeře. Všechny kluky jsme pravidelně střídali a Adam šel chytat do branky. Soupeř ve druhé půli už rezignoval. Podstatné bylo, že jsme nepolevili a celý zápas udrželi stejné tempo, které soupeř nezachytitl. Střelecky se dařilo Lojzovi Uherovi, který se začíná dostávat po zranění do své bývalé formy.

sestava a branky: Olšovský, Eremiáš  - Kunc 3, Uher 6, Pánek 1, Buzáš 3, Veselý D., Čejka, Vališ 5, Němeček 3, Tamborlani 2, Štětka , Ježek 5, Svoboda 1, Kolář 4, Kolařík 2.