Jaro startuje vysoká výhra nad Bohunicemi

První jarní kolo zvládli mladší žáci Kuřimi na výbornou. O přesvědčivé výhře nad Bohunicemi rozhodli už v prvním poločase.

13. kolo JM ligy mladších žáků

SK Kuřim – Tatran Bohunice 27:12 (15:3)

Kluci se poučili z nepovedeného přípravného turnaje v Litovli a k mistrovskému utkání nastoupili poctivě už od rozcvičení. Od prvních minut byli o poznání koncentrovanější. Už v 5. minutě vedli 5:0. Soustředěným výkonem Kuřimáci nepouštěli soupeře do vyložených střeleckých šancí a ofenzivně nastavenou obranou získávali míče. Pokusy spojek Bohunic dobře kryl Adam Eremiáš v brance. V útoku fungovala zejména dobrá souhra na levé straně, odkud z mezer v obraně soupeře profitovali kličkami kanonýr Lukáš Dolasinski a nejlepší střelec zápasu Štěpán Ondrášek (7 branek), a když Ondra Pokorný přidal dobrou rozehrávku, přejela Kuřim svého soupeře už do přestávky jako parní válec v poměru 15:3.

Zatímco první půle byla zcela v režii kuřimských Kohoutů, do druhé půle nastoupili domácí uspokojeni a s polovičním nasazením. Vývoj zápasu byl příležitostí prohodit hráčům posty, které nehrávají, aby si je vyzkoušeli. Při obměně sestavy domácích se zejména obrana Kuřimi stala lépe prostupnou, a tak na část zápasu převzali šikovní hráči Bohunic otěže zápasu snížením na 20:10. V závěru však Kohouti zvedli hlavy a znovu zatěžkali konto soupeře sérií branek, a tak i druhý poločas skončil ve prospěch domácích (12:9). Týmu se dařilo uvolňovat přihrávkami oba pivoty, když duo Sadílek a Hlucháň nasázelo z tohoto postu sedm branek. Výhru pečetil brankou ze sedmičky Leoš Buček poté, co byl sám faulován po pěkném průniku na pravém křídle, a tak stanovil konečnou podobu výsledku o 15 branek pro Kuřim.