Z přípravného turnaje v Litovli bez kytičky

Poslední přípravou před startem jarní části JM ligy mladších žáků byl turnaj AutoFit Cup v Litovli. Mladší žáci Kuřimi si mohli zahrát dobrou přípravu proti kvalitním soupeřům, kteří hrají na špici svých krajských soutěží - domácímu Tatranu Litovel (Olomoucký kraj), dále Sokolu Ostrava (Severomoravský kraj), TJ Rožnov pod Radhoštem (Zlínský kraj), Sokolu Velké Meziříčí (kraj Vysočina) a slovenskému týmu Kúpele Bojnice

V době jarních prázdnin na Brněnsku trenéři, bohužel, těžko skládali sestavu. Chybělo několik hráčů, zejména na spojkách, a tak byli rádi, že si mohli vypomoci dvojicí šikovných hráčů z Hustopečí, Samuelem a Michalem. Všechny zápasy byly proti velmi kvalitním soupeřům, takže se nedalo čekat nic jednoduchého, ale při lepším rozpoložení mohli tým Kuřimi kteréhokoli z nich porazit. To se nepodařilo a bilanci 5 porážek družstvo dlouho nepamatuje. Celkově se na turnaji prakticky nikomu herně příliš nezadařilo (vyjímkou byl minižák Michal Vališ), a tak turnaj červenočerní opustili bez bodíku v tabulce a bez kytičky.

Nutno však přiznat, že porážky byly zasloužené.  Kuřimáci se přijeli na turnaj sice dobře bavit, ale zapomněli na soustředění na samotný zápas a jakoby scházela chuť vyhrávat. První dva zápasy obranná činnost Kohoutů působila bez nasazení a při jakémkoli nájezdu soupeře byla křehká jako domeček z karet.  Teprve v dalších zápasech se některé činnosti zlepšovaly, ale i nadále kuřimští kluci střídali světlé momenty se sérií chyb. Leckdy dobrá myšlenka ve hře došla o moment později, než bylo potřeba. Do ostrého začátku jara nezbývá než si brzy, nastavit budíček.

Výsledky Kuřimi:

Tatran Litovel - SK Kuřim 15:8

Sokol Velké Meziříčí - SK Kuřim 14:8

Sokol Ostrava - SK Kuřim 15:11

TJ Rožnov pod Radhoštěm - SK Kuřim 21:15

Kúpele Bojnice - SK Kuřim 21:14

Sestava a branky Kuřimi: 

Sam Vilímek, Adam Eremiáš 2, Oliver Kelemen 2, Michal Hrdlička 8, Lukáš Dolasinski 11, Ondřej Pokorný 12, Samuel Nacházel 7, Štěpán Ondrášek 4, Leoš Buček 3, Michal Vališ 7, Lukáš Kráčman 2 a Martin Růžička.