Zamrzlý výkon mladším žákům na body stačil

Mladší žáci v chladné hale podali zamrzlý výkon. Na výhru nad Juliánovem 19:12 to ale v zápase plném nepřesností tentokrát stačilo.

5. kolo JM ligy mladších žáků:

SK Kuřim - Sokol Juliánov 19:12 (10:4)

Kuřimští kluci vstoupili do zápasu ospale. V chladné hale seděli na tribuně bez bund a vymrzli při čekání na konec předchozího zápasu. Dvacet minut rozcvičení, které zbývají mezi zápasy kluků a holek, pak bylo příliš krátkou dobou, aby se dostali do zápasového tempa. Úvod zápasu tak vyšel lépe hostům, když po dvou střelách za devítkou vedli nad bezkrevným domácím týmem 1:2. Po protočení sestavy se domácí postupně zvedali. Náhradníci přinesli oživení a Kohouti otočili skóre na 6:2. Adam Eremiáš v brance začal střely soupeře mazat, takže do poločasu Kuřim navýšila náskok na uklidňující stav 10:4, zejména díky několika brankám Lukáše Dolasinského a střídajícího Michala Buzáše.

Ani po změně stran ale žádné viditelné zlepšení ve hře Kuřimi nenastalo. Počtem ubráněných soubojů vynikl Hlucháň, ale obvyklému aktivnímu bránění v podání domácích scházel pohyb a rychlost, když oproti jiným zápasům vypíchli pouze jeden míč. Kuřimáci byli v útoku sice individuálními dovednostmi lepší, ale sami si nadále komplikovali zápas velkou řadou technických chyb – kroky, přešlapy a neproměňováním vyložených šancí. Kuřimská úspěšnost střelby byla pouze 61 %. Pěkně se po přihrávkách spojek do šancí dostávali na pivotu Veselý a Hlucháň, ale také jim střelecký prach zvlhnul, včetně neproměněné sedmičky. Juliánov tak ještě deset minut do konce byl na dohled pěti branek (15:10). Uklidňující branky ale na závěr vsítil z křídla Leoš Buček a krásnou střelou se prezentoval Michal Vališ, který je věkem ještě minižák, po vzorném hlubokém náběhu ze spojkyVýhra nad sousedem v tabulce (hrál 3. tým se čtvrtým) ale nakonec kluky a diváky potěšila.

Sestava a branky: Adam Eremiáš, Sam Vilímek - Štěpán Ondrášek, Lukáš Dolasinski 7, Martin Růžička, Čeněk Hlucháň, Ondřej Pokorný 2, Leoš Buček 2, Michal Buzáš 5, Ondřej Navrátil 1, Pavel Veselý 1 a Michal Vališ 1.