KAMPOS CUP 2022 v Kuřimi vyhrály Otrokovice

KAMPOS CUP 2022 zná své vítěze. Tradiční zimní přípravný turnaj kategorie starších žaček U14 se uskutečnil v polovině ledna v kuřimské sportovní hale.

Pohár za první místo letos z rukou Stanislava Sehnala, majitele logistické firmy KAMPOS, převzala děvčata z TJ Jiskra Otrokovice, na druhém místě skončily holky z Lesana Zubří. Třetím místo obsadily hráčky TŽ Třinec.

Domácí starší žačky bojovaly, ale na víc než páté místo za Hodonínem to nestačilo. Turnaj však účel splnil a posloužil trenérům, aby zahrála také děvčata, která s házenou teprve začínají. Tým se opíral také o mladší žačky, které zkusily poměřit se staršími soupeřkami. Nejlepší hráčkou týmu Kuřimi byla mladší žačka Klára Hodaňová, střelkyně 11 branek.

Nejužitečnější hráčka turnaje byla Linda Máčalová (Otrokovice), která nastřílela 28 branek. Nejlepší brankářka byla vybrána anketou trenérů Petra Juránková (Kuřim). Cena Fair Play za férové chování na hřišti a současně vysoký herní standard získala Lucie Kukuczková (Třinec).

Bohužel, obhajovat prvenství nemohla pražská Slavia a z turnaje se na poslední chvíli kvůli epidemickým opatřením odhlásila Olomouc, přesto měl turnaj dobrou úroveň a všichni účastníci si přípravu v Kuřimi velmi pochvalovali. Fotogalerii z vyhlašování můžete shlédnout zde.