První domácí zápas starších žákyň je za námi

V sobotu 15.9. jsme odehráli v nové sportovní hale první domácí zápas. Utkání Jihomoravské ligy starších žákyň mezi Kuřimí a Měnínem skončilo remízou 15:15.

Od počátku zápasu byla na našich holkách vidět velká nervozita z domácího prostředí.  Na začátku hry jim to trošku svazovalo ruce, ale postupně se rozehráli k pěknému výkonu. Do základní sestavy musely také nastoupit některé mladší žákyně, které odehrály předchozí utkání.  Z důvodu nedostatku hráček tak budeme muset odehrát celou sezónu.

Mladší žákyně hrají svoji soutěž s menším balónem, tak holkám občas vetší balóny padaly. Soupeřky to využívaly k rychlým protiútokům, ale narážely na dobré výkony obou brankářek a také naší skvělé obrany. Výborné a tvrdé zákroky v rámci pravidel dokonale elimonavaly vysoké spojky soupeřek, které nedostávaly prostor ke střelbě. Jejich hra tak byla závislá na pohyblivé středové spojce, která nám také nastřílela nejvíce branek.

Ke konci hry byla na holkách trošku vidět únava z předchozího zápasu, a tak soupeřky dotáhly náš dvoubrankový náskok. Ve velice vypjatém a nervózním závěru holky ubránily zaslouženou remízu. Celý zápas nás trošku trápila přesnější střelba, ale do příštího zápasu na tom pečlivě zapracujeme.

Věříme, že v dobrých výkonech budou pokračovat a i v dalších zápasech nechají svoje házenkařské srdce.