SHK Veselí nad Moravou – SK Kuřim 34 : 15

Utkání starších žákyň se hrálo v sobotu 29. 2. 2020 v 15:00 hod. ve sportovní hale ve Veselí nad Moravou. Hráčky Veselí byly favoritkami, po podzimní části soutěže vedly bez porážky Jihomoravskou ligu mladších žákyň.

Za SK Kuřim nastoupily: Kristina Važanová a Petra Juránková - brankářky, Anežka Bláhová, Hana Buchtová 1, Kristýna Němcová 1, Kateřina Leicherová 3, Vanesa Klusáková 4, Iva Odehnalová, Magdaléna Janíková, Adéla Martínková, Nela Timková 1, Kateřina Sedláčková 1, Kristýna Ciencialová 2 a Monika Svobodová 2. Družstvo vedli trenéři Tomáš Svoboda a Marek Cienciala.

Veselské družstvo se ujalo vedení a začalo dávat jednu branku za druhou, takže v 5. min. utkání byl stav 4 : 0 v jeho prospěch. Teprve potom křídelní hráčka Kuřimi K. Leicherová snížila na 4 : 1. Veselské házenkářky daly další branky a v 9. min. opět stejná hráčka snížila na 6 : 2. Další hra probíhala tak, že házenkářky Veselí přidávaly branky a vznikající rozdíl kuřimská děvčata občasným gólem korigovala. První poločas skončil stavem 17 : 6.

Po odehrání části prvního poločasu bylo možno pozorovat rozdíly ve hře obou družstev, které byly charakteristické pro celé utkání. Hráčky Veselí hrály velmi rychle. Rychle se dostávaly, několika nahrávkami včetně několika sólo útoků zakončených gólem, od vlastní branky k brance Kuřimi. Nebo si u kuřimské branky vyměnily velmi rychle několik nahrávek, ne více než 5, hned střílely a obyčejně byla ze střely branka. Několikrát se podařilo hráčce na levé straně i oběhnout kuřimské obránkyně, vystřelit a zakončit gólem. Stejně hrály veselské házenkářky na podzim v Kuřimi. Naši trenéři ani hráčky nenašli na jejich taktiku recept. Proti tomu hru kuřimského družstva můžeme charakterizovat jako pomalou ve všech směrech.

Ve druhém poločase jsme viděli stejnou hru obou družstev, když veselské hráčky střílely z rychlé činnosti branku za brankou a kuřimské hráčky skóre jen pozvolna snižovaly. Kuřimští trenéři měnili brankářky, ale ty byly bez viny na vzniklém stavu, proti rychlosti a přesným střelám veselských hráček neměly šanci. Kuřimské házenkářky daly přece jen více branek než v prvním poločase, když druhá polovina skončila 17 : 9, celkově tedy 34 : 15.