SK Kuřim – DDM Strážnice 30:19

V prvním utkání jarní sezóny hraném 14. 2. 2020 v kuřimské sportovní hale nastoupily kuřimské starší žákyně s odhodláním zvítězit a získat potřebné body do soutěže.

12. kolo JM ligy starších žaček:

SK Kuřim - DDM Strážnice 30:19 (15:9)

Za Kuřim hrály: Hana Buchtová 3 branky, Kristýna Němcová 6, Vanesa Klusáková 6, Iva Odehnalová 4, Magdaléna Janíková 6, Nela Timková 2, Kateřina Sedláčková 1, Kristýna Ciencialová 1, Monika Svobodová 1 a brankářky Petra Juránková, Kristýna Važanová a Eliška Rozmahelová. Kuřimské družstvo vedli trenéři Marek Cienciala a Tomáš Svoboda.

Kuřimské družstvo získávalo od počátku utkání několikabrankový náskok, který si stále udržovalo a dařilo se mu úspěšně odrážet pokusy o dorovnání skóre. Poločas skončil už šestibrnakovým rozdílem 15:9.

Po přestávce pokračovaly urputné boje, ale v nich bylo přeci jen úspěšnější družstvo Kuřimi. Děvčata ze Strážnice si občas pomáhala při bránění fauly, po jednom z nich v trháku byla hráčka Strážnice vyloučena do konce utkání. Možná i toto trochu narušilo pohodu a herní systém soupeřek.

U kuřimských hráček se projevilo to, že disponovaly širším střeleckým kádrem a každá hráčka v poli skórovala. Rozdíl branek ve prospěch kuřimského družstva narůstal až na konečný stav 30:19. Druhý poločas skončil podobně jako první 15:10, ale celkové skóre založené na lepší hře vyznělo jasně ve prospěch kuřimských házenkářek.