Starší žákyně na domácím turnaji úspěšně

V sobotu 18. ledna se v Kuřimi konal turnaj starších žákyň KAMPOS CUP 2020. Silná konkurence v domácím turnaji starších žaček prověřila před začátkem sezóny kuřimská děvčata. Kuřimské házenkářky skončily na pěkném druhém místě.

"Podařilo se nám úspěšně pozvat družstva z různých koutů naší republiky a také ze Slovenska. Plánujeme tento turnaj zařadit do házenkářského kalendáře jako tradiční lednový turnaj pro kategorii starších žákyň," prozrazuje za organizátory Roman Stříž. Poprvé se v Kuřimi konal turnaj kategorie starších žákyň pod názvem Kampos Cup 2020.

Turnaj byl koncipovaný především jako příprava na nadcházející jarní sezónu. Hrálo se systémem každý s každým po dobu 2 x 18 minut s krátkou přestávkou mezi poločasy. Každé družstvo odehrálo celkem 4 zápasy za účasti týmů SK Kuřim, DHC Slavia Praha, TJ TŽ Třinec, TJ Sokol Kostelec na Hané a ŠKP Bratislava.

Kuřimská děvčata se žádných soupeřů nezalekla. Podlehly po boji pouze Slovenkám. Překvapivě porazily o dvě branky pražskou Slavii, která porazila ŠKP Bratislava. Holky z Kuřimi tak ukázaly svou sílu a vybojovaly krásné 2. místo, přičemž vyhodnocení bylo hezky zamotané. Týmy na prvních třech místech se srovnaly na šesti bodech a kuriózně také na stejném rozdílu skóre (+28). Pokud by rozhodovaly primárně vzájemné zápasy, respektive tabulka vzájemných zápasů (jak bývá obvyklé), tak by vítězem bylo ŠKP Bratislava, zatímco Slavia Praha by byla až třetí, ale pokud pořadatelé zvolili do propozic jako primární kritérium pouze čisté skóre, tak nakonec rozhodoval větší počet vstřelených branek, a ten měla "pro změnu" nejlepší právě Slavia :-)

Za závěr turnaje převzali všichni účastníci ceny od hlavního partnera turnaje, kuřimské společnosti Kampos, z rukou jednatele Stanislava Sehnala. Atmosféru pěkného turnaje můžete shlédnout ve VIDEO sestřihu zde. (FOTOGALERIE zde)