Dobrý výkon ve Veselí holkám na body nestačil

Sympaticky se prezentovaly kuřimské mladší žačky ve Veselí, kde i bez chybějící hlavní střelkyně týmu proti domácím favoritkám sehrály vyrovnané utkání.

10. kolo JM ligy mladších žaček (26. 3. 2022)

HK Veselí nad Moravou - SK Kuřim 21:16 (7:3, 13:11)

Další utkání jarní části Jihomoravské ligy mladších žákyň házené se uskutečnilo v sobotu 26. 3. 2022 ve Veselí nad Moravou. Na podzim zápas skončil výhrou Veselanek, ale nadějný byl poslední střet na turnaji v Ivančicích, kde jsme hráli s nimi nerozhodně.

Za Kuřim byly k utkání nominovány: Nikola Pragerová, Martina Sliwková 1, Vanda Ondrášková 1, Dominika Kosmáková, Evelína Kristýna Pospíšilová 8, Nela Lepková 1, Hana Němcová 3, Karolína Jandová 1, Tereza Hušková 1, Magda Horáčková, Markéta Šimáčková a brankářka Zuzana Straková. Číslo u jména znamená počet vstřelených gólů. Trenér Petr Ondrášek.

První část utkání v délce 10 minut začala osobní obranou. Na góly bylo utkání chvíli vyrovnané, padaly do obou branek. Po několika vzájemných útocích bylo jasné, jak budou obě družstva tuto část utkání hrát. Veselské hráčky hrály osobní obranu velice těsně, u míče byly skoro vždy dříve a také se blýskly několika dlouhými přihrávkami, které zakončily góly. Kuřimská děvčata těmito házenkářskými vlastnostmi nedisponovala. Tato část utkání skončila 7:3. Po krátké přestávce se pokračovalo.

Utkání se částečně vyrovnalo, i když se veselské házenkářky ještě blýskly několika rychlými útoky a skóre posunuly na začátku 13. min. na 9:3. Potom padaly branky střídavě do obou sítí až do stavu 13:6 v 19. minutě utkání. Následně se začalo kuřimským házenkářkám dařit a šnůrou 5 gólů posunuly skóre na 13:11 a tím skončila další část hry. Utkání, které se začalo vyvíjet nepříznivě najednou bylo na góly vyrovnané.

Na začátku poslední části hry bylo i po několika gólech na obou stranách utkání stále vyrovnané. Změna nastala ve třetí minutě druhého poločasu, kdy veselské hráčky oplatily kuřimským pět gólů vstřelených za sebou a opět se vzdálily ve vstřelených brankách. V 9. minutě poločasu to bylo 19:12. Do konce utkání padlo ještě několik branek, když kuřimská děvčata přeci jen skóre trochu upravila na konečných 21:16, což odpovídá předvedeným výkonům.

Družstvo házenkářek z Veselí tak potvrdilo úlohu favorita, když v něm podala výborný výkon střelkyně 10 gólů Barbora Stanislavová. Škoda, že v kuřimském družstvu scházela podobným stylem hrající Klára Hodaňová, mohlo to být ještě více vyrovnané utkání.

Střelecky se vyznamenala kuřimská Evelína Pospíšilová s 8 góly vstřelenými jeden jako druhý. Všechny z dálky po překročení čáry 9 metrů, se stejného místa a pod břevno veselské branky. Veselské hráčky ani trenéři na její způsob střelby nereagovaly. Trenér pochválil děvčata zejména za výkon v obraně, která fungovala o poznání lépe než v následujícím utkání strarších žaček. V něm domácí tým nastoupil téměř v totožné sestavě a pomale hrající kuřimské starší žačky bez milosti smetl.