Kuřimské žačky ovládly s přehledem DOLP Cup

Se zlatými medailemi na krku odcházela kuřimská děvčata ze závěrečného vyhlášení únorového turnaje DOLP Cup 2022 v házené. Měření sil hráček kategorie mladších žaček, které se odehrálo v neděli 13. února v kuřimské sportovní hale, bylo součástí série přípravných turnajů před startem druhé poloviny sezóny.

Původně bylo v plánech trenérů postavit do turnaje pouze jeden tým žaček Kuřimi, ale situace se vyvinula tak, že z důvodu koronavirové karantény odřekli po čtvrtečních testech účast mladší žáci Juliánova. Tím se otevřela možnost postavit A-tým a B-tým. Stejný postup zvolila také Zora Olomouc, která vedle "áčka" žaček přivezla B-tým s ročníkem 2010, takže byl v zápasech dostatečný prostor nechat si zahrát také všechna začínající děvčata. Hlavním záměrem turnaje bylo zpestřit zimní přípravu emocemi zápasového klání a nechat děvčata co nejvíce hrát. To se bezesporu povedlo. Výsledky ale také potěšily a byly vítaným bonusem.

V kuřimském dresu nastupovaly: brankářka Zuzana Straková, do brány nakoukla také Elena Šmídová. V poli nastupovaly Martina Sliwková, Tereza Hušková a Nela Bartuňková na pivotu, převážně na spojkách hrály Magda Horáčková, Karolína Jandová, Hana Němcová, Eva Vlčková a Marion Karásková, na rozehrávce Klára Hodaňová a Vanda Ondrášková, na křídlech Nela Lepková, Nikola Pragerová, Elena Šmídová, Martina Zbranková, Markéta Šimáčková a Julie Plachá. 

Kuřimská děvčata se hned zrána nasměrovala k dobrému výsledku vydařeným úvodním zápasem, kdy si posílila sebevědomí bezpečnou výhrou 9:2 nad vrstevnicemi "áčka" Zory Olomouc. Na třetí pokus (po předchozí remíze a prohře o jednu branku na CTS Cupu) pak tentokrát holkám z Kuřimi povedlo zdolat smíšený tým Hostěrádek po výsledku 11:4. Hlavním tahounem Kuřimi byla spolehlivě chytající brankářka Zuzka Straková, která bojovala o každý odražený míč, a také rozehrávačka Klára Hodaňová, neúnavná pohybem a střelkyně 23 branek. Branky z holek ročníku 2009 střílela ještě Karolína Jandová (3).

Nad soupeřem z Hostěrádek, se kterým se jinak navzájem holky podporovaly fanděním, vyhrály dokonce i holky z kuřimského béčka - výhra 13:10. Vystoupení B-týmu Kuřimi složeného z mladších holek ročníku 2010+ bylo celkově velmi sympatické. S olomouckým áčkem prohrály jen o gól 5:6, s B-týmem Olomouce vyhrály s precizní obranou o šest branek. Hrály nebojácně a vybojovaly hezké bronzové medaile za třetí místo, čímž si zvedly motivaci do dalšího tréninku.

Mezi kuřimskými holkami ročníku 2010 byly pro soupeře nejvíce nebezpečné spojky Hanka Němcová (celkem 15 branek) a Eva Vlčková (střelkyně 11 gólů). Čtyřmi brankami z pivota se rozstřílela Nela Bartuňková. Shodně 3 góly daly Vanda Ondrášková a Nela Lepková, které spolu alternovaly křídla a rozehrávku. Jednu branku přidala po otočce na křídle Nikola Pragerová. Zápasovou premiérou byl turnaj pro Marion Karáskovou, která ji dokonce okořenila gólem po střele přes obranu ze spojky, která zapadla obloučkem do olomoucké branky. 

Diplomy a drobné ceny, ale hlavně nové herní zkušenosti si odnesly všechny zúčastněné týmy. Konečné pořadí bylo 1. Kuřim A, 2. Olomouc A, 3. Kuřim B, 4. Hostěrádky a 5. Olomouc B. Za podporu patří poděkování stavební společnosti DOLP, která byla partnerem turnaje. Při závěrečném vyhlášení holky získaly medaile z rukou jednatele firmy Ing. Víta Liškutína, který si tak připomněl svou bohatou hráčskou minulost v házené.

-pond-