Festival házené v Kuřimi: bramborové medaile

Festival házené v Kuřimi: bramborové medaile pro mladší žačky

V sobotu 28. 8. 2021 se konal další ročník Festivalu házené v Kuřimi – Partner Cities Cup. Od medailové pozice oddělila kuřimské holky jediná branka a skončila čtvrtá. Nejlepší brankářkou turnaje z dívek byla vyhlášena kuřimská Zuzana Straková.

V letošním roce do tradičního turnaje mladších žáků a mladších žaček z epidemických důvodů nedorazila družstva ze zahraničí. Koronavirová epidemie letos turnaj ovlivnila také v účasti, proto pořadatelé zkrátili dobu trvání na jeden den. Některá družstva, u nichž se předpokládala účast, se nezúčastnila. Hrálo celkem 12 družstev rozdělených do dvou skupin 2 x 12 minut na venkovním hřišti i ve sportovní hale.

Kuřimské mladší žákyně byly rozděleny do dvou družstev. V družstvu SK Kuřim D hrály Vanda Ondrášková, Nela Lepková, Hana Němcová, Karolína Jandová, Eva Vlčková, Nikola Pragerová, Evelína Christine Pospíšilová, Tereza Hušková, Magda Horáčková a brankářka Zuzana Straková. Za družstvo SK Kuřim B, které bylo doplněno chlapci, hrály: Martina Zbranková, Dominika Kosmáková, Martina Sliwková, Kristýna Kubová a Nela Bartůňková.

Výsledky a krátká hodnocení utkání:

SK Kuřim D – SK Kuřim B 13:2

První utkání turnaje, v němž se obě družstva rozehrávala a hráčky i hráči se sžívali se svým místem v sestavě. Družstvo D vedlo většinu útoků po pravé straně sestavy, kde se dařilo střelecky zejména K. Jandové a E. Vlčkové. Branky vsítily: K. Jandová 5, E. Vlčková 4, H. Němcová 3, E. K. Pospíšilová 1.

SHK Veselí nad Moravou – SK Kuřim D 10:5

Proti favorizovanému družstvu a celkovému vítězi turnaji si vedla děvčata překvapivě dobře, ačkoli nakonec prohrála. Skoré poločasu 6 : 4 bylo vypovídající o vyrovnanosti hry, nakonec se však prosadilo zejména svou rychlostí a razancí veselské družstvo. Branky daly: K. Jandová 3, E. K. Pospíšilová 1 a M. Horáčková 1.

SK Kuřim D – Sokol Juliánov 5:3

Vzhledem k hernímu projevu a hráčské vyspělosti družstva Juliánova se předpokládalo hladké a přesvědčivé vítězství Kuřimi. Nestalo se tak. Kuřimské hráčky se přizpůsobily soupeři a nehrály dobře. Jen tak tak nakonec vyhrály. Branky vstřelily: K. Jandová 4, H. Němcová 1.

DDM Strážnice – SK Kuřim D 9 : 8

Se strážnickými družstvy svádí kuřimská družstva urputné boje o vítězství. Bylo tomu tak i tentokrát. V družstvu Strážnice dominoval hráč, který se prosazoval chlapeckým pojetím hry – mohutnou postavou a důrazností. A to asi rozhodlo utkání, jehož poločas končil vyrovnaně  5:5 a celé utkání jen nejtěsnějším rozdílem pro Strážnici. Branky Kuřimi: K. Jandová 6, H. Němcová 2.

SK Kuřim D – TJ Sokol Velké Meziříčí 4:11

Utkání s dalším z favoritů dívčí časti turnaje. Družstvo Meziříčí se ujalo vedení, navyšovalo skóre a postupně se kuřimskému družstvu vzdalovalo. To jen snižovalo jeho vedení až do konečného stavu. Branky daly: H. Němcová 3, N. Lepková 1.

Konečné pořadí: 1. SHK Veselí nad Moravou, 2. TJ Sokol Velké Meziříčí, 3. DDM Strážnice. Od medailové pozice oddělila kuřimské holky jediná branka a skončila čtvrtá. Nejlepší brankářkou turnaje z dívek byla vyhlášena kuřimská Zuzana Straková. Utkání byla výbornou přípravou na ligovou soutěž a ukázala, že hráčky se naučily novým házenkářským dovednostem a družstvo se stmelilo k náročným utkáním.