Házenkářky začaly po osmi měsících přerušení

Po dlouhých osmi měsících přerušení kvůli koronavirovým vládním zákazům začala v červnu opět dívčí házená. Přerušení soutěží a tréninků v důsledku pandemie koronaviru bylo pro všechny neudržitelně dlouhé. Po měsíčním tréninku se rozběhla házená pro mladší žačky. V neděli 6. 6. 2021 sehrály mladší žákyně dvě přípravná utkání se soupeřkami z Měnína a Strážnice.  Hrálo se na venkovním hřišti za nádherného slunečného, téměř letního počasí s teplotou kolem 25 °C.

Přátelské utkání 6. 6. 201

SK Kuřim – TJ Sokol Měnín 18:18

Za SK Kuřim nastoupily: Zuzana Straková – brankářka, Hana Němcová, Klára Hodaňová, Karolína Jandová, Ema Veselá, Tereza Hušková, Markéta Šimáčková, Magdaléna Horáčková, Michaela Hanáková, Evelína Pospíšilová, Dominika Kosmáková, Nela Bartůňková. Trenérky Veronika Laubová a Lenka Kristová.

Družstvo TJ Sokola Měnín tvořily urostlejší hráčky ve srovnání s kuřimskými, což se projevilo v jejich silové hře, se kterou měly naše hráčky občas problémy.

Utkání začalo vzájemnými útoky, které však nebyly zakončeny góly. Vedení se ujalo družstvo Kuřimi brankou K. Hodaňové. Ta se také stala s 9 góly nejúspěšnější střelkyní kuřimského družstva.

Utkání bylo velmi vyrovnané, vždy jedno nebo druhé družstvo vedlo o branku. Jen dvakrát se podařilo měnínským děvčatům navýšit vedení na dva góly, ale nakonec jim nepomohlo ani to, že kuřimské hráčky byly dvakrát neúspěšné při sedmimetrovém hodu. Poločas skončil 7:6 pro Měnín.

Obraz hry ve druhém poločase byl podobný jako v prvním. Některé družstvo vedlo o branku, následovalo vyrovnání a vedení druhého družstva, a to se několikrát zopakovalo. Ve druhém poločase se rozstřílela další kuřimská střelkyně M. Hanáková, která dala za utkání 7 gólů. Nakonec zápas skončil smírně 18:18, což odpovídalo i předvedené hře.

Utkání splnilo cíl. Obě družstva si po dlouhé době zahrála, trenéři viděli, jaké jsou jejich možnosti a kam nasměrovat síly v tréninku. Hráčky si mohly uvědomit, jak na tom jsou fyzicky i herně po tak dlouhé přestávce.

SK Kuřim – DDM Strážnice 18:25

Po dvouhodinové přestávce nastoupil stejný kuřimský tým k dalšímu utkání, tentokrát proti družstvu ze Strážnice. To se ještě více odlišovalo fyzickými dispozicemi od kuřimského týmu, než tomu bylo u předchozího soupeře. Strážnické hráčky byly urostlejší a některé déle trénující disponovaly i pěknými házenkářskými dovednostmi. Jako tradičně měly v sestavě i jednoho chlapce. Na to kuřimské trenérky reagovaly posílením našeho družstva o mladšího žáka Šimona Koláře.

V utkání se ujal vedení tým Strážnice, ale Kuřimačky hned vyrovnaly. A takto vypadala převážná část utkání – vedení Strážnice a vyrovnání kuřimským družstvem. Změna nastala až ve druhé části prvního poločasu, kdy kuřimské trenérky postupně vystřídaly „zkušenější“ hráčky K. Hodaňovou, M. Hanákovou a H. Němcovou, aby daly možnost zahrát si i dalším házenkářkám.

Děvčatům ze Strážnice se podařilo „odskočit ve skóre“ až na 10:6 v jejich prospěch, nakonec se v přesilovce podařilo zkorigovat na 10:7 a tím zakončit první poločas.

Do druhého poločasu nastoupilo kuřimské družstvo oslabeno o zraněnou M. Hanákovou, která se vrátila na hřiště až v závěru utkání. Druhý poločas byl bohatší na branky, kuřimský tým jich dal 11 a strážnický 15.

Hráčky ze Strážnice více těžily ze své fyzické převahy a možností jednoho kluka. Tým se častěji dostával do střeleckých příležitostí, které úspěšně zakončoval. Skóre bylo stále o 3 a 5 gólů ve prospěch soupeře. V polovině 2. poločasu několikrát velice úspěšně podržela své družstvo kuřimská brankářka Z. Straková pohotovými a obětavými zákroky.

V závěru utkání se přeci jen více dařilo družstvu ze Strážnice, které dále zvýšilo svůj náskok až na konečných 18 : 25. Branky za Kuřim vsítili: M. Hanáková 5, K. Hodaňová, H. Němcová  a Š. Kolář každý 3, K. Jandová 2 a E. Veselá a T. Hušková po 1.

I přes porážku ukázalo družstvo své schopnosti, i když jeho sestavu tvořily především mladší žákyně, jež budou hrát na podzim ligovou soutěž v Jihomoravském kraji. Uvidíme, s jak šikovnými soupeřkami se setkáme v jiných týmech.