Házenkářský desetiboj zakončen třetím místem

V sobotu 2. dubna 2022 se mladší žačky Kuřimi účastnily regionálního seminifinále kvalifikace soutěže Házenkářský desetiboj, do kterého se kvalifikovaly dva týmy za Olomoucký kraj (Zora Olomouc a spojený tým Žirovnice a Velké Bystřice) a Jihomoravský kraj reprezentovaly týmy Kuřimi a Ivančic.

Ve sportovní hale v Měníně se nejvíce dařilo děvčatům Ivančic, která postoupila do celonárodního finále. U disciplín se započítávaly buď výsledky ze hry nebo průměr nejlepších deseti výkonů za družstvo. Kuřimská děvčata vyhrála překážkovou dráhu (průměr 23,4 sec), druhé nejlepší byly ve sprintu na rychlost 2 x 15 metrů (6,389 sec), střelbě na přesnost (za bod trefa ze šestky, za dva body z devítky) a na shot-outy (samostatné brejky z nahrávky od brankáře, kde Kuřim porazila 2:1 Olomouc a 2:2 remizovala s Žeravicemi).

Naopak skok snožmo z místa (182 cm) a hod do dálky (20,78m) holkám tolik nevyšel. Špatnou bilaci měly holky také v bodovém hodnocení aktivity (počet jednotlivých střelkyň v zápise). V zápase Kuřim porazila Olomouc (7:5) a prohrála s Žeravicemi a Ivančicemi. Nakonec obsadila po sečtení všech deseti disciplín hezké třetí místo. 

V měnínské hale při celodenním sportovním zápolení potěšila trenérské týmy nejen bojovnost děvčat a předvedenné výkony, ale také nabídka výborného guláše v místním bufetu :-) 

-pond-