Házenkářský turnaj žaček CTS KUŘIM CUP 2022

Rok 2022 začal pro kuřimské mladší žačky domácím turnajem, který se uskutečnil v neděli 9. ledna v kuřimské sportovní hale. Jeho hlavním partnerem byla společnost CTS Kuřim. Sešla se na něm družstva mladších žákyň TJ Sokol Hostěrádky-Rešov, Handbal PSG Zlín, TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou, Házená Jindřichův Hradec a SK Kuřim.

Pro kuřimské hráčky to byla po delší vánoční přestávce možnost si opět zahrát s kvalitními soupeřkami. Bohužel, v termínu turnaje odjela sportovní třída na škole na lyžařský výcvik, takže kuřimskému týmu odjela celá základní sestava spojek a další zkušené hráčky chyběly z důvodu karantén.

Do kuřimského družstva byly nominovány: Martina Sliwková, Nela Bartůňková, Vanda Ondrášková, Dominika Kosmáková, Kristýna Kubová, Martina Zbranková, Anna Bulhartová, Eva Vlčková, Tereza Hušková, Magda Horáčková, Markéta Šimáčková a brankářka Zuzana Straková. Trenéři Petr Ondrášek a Ladislav Dvořák.

Pořadí družstev v turnaji: 1. Handbal PSG Zlín, 2. TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou, 3. Házená Jindřichův Hradec, 4. TJ Sokol Hostěrádky-Rešov a 5. SK Kuřim. Nejužitečnější hráčkou byla vyhlášena Tereza Neidrová z Jindřichova Hradce, nejlepší brankářkou Ester Pechová z Ledče. Fotogalerie z turnaje je ke shlédnutí na FB

SK Kuřim – TJ Sokol Hostěrádky Rešov 8:9

S prvním soupeřem začalo kuřimské družstvo nesměle a chyběla odvaha ke střelbě. Soupeřovo družstvo kombinované z kluků a holek hrálo svižněji, a proto po chvíli hry byl výsledek 0:2. Potom se hra vyrovnala, holky z Kuřimi zahodily ostych a začaly praktikovat kličkyV polovině utkání vedla Kuřim již 6:3. Po prostřídání sestavy v druhém poločase se hra zase srovnala, soupeři z Hostěrádek vyrovnali v předposlední minutě utkání na 8:8 a pár vteřin před koncem dali vítězný gól. Nešťastná prohra. Branky za Kuřim daly: M. Sliwková, A. Bulhartová a M. Horáčková po 2, E. Vlčková a T. Hušková po 1.

Házená Jindřichův Hradec – SK Kuřim 8:8

Kuřimská děvčata s tímto pro ně neznámým soupeřem začala jinak než v předešlém utkání. Dostala trenérské rady ke zvýšení střelby a snažila se střílet snad z každé pozice. Když se dostala mezi čáry devíti a šestí metrů, tak místo hledání další spoluhráčky pálila. Na začátku utkání padaly branky na obou stranách, ale postupně se skóre dostalo v prvním poločase až na stav 2:5 pro Kuřim. Poločas byl dobrých 5:6 pro Kuřim. Na začátku druhého poločasu ještě kuřimské házenkářky přidaly branku na 5:7, ale potom začaly přebírat iniciativu hráčky z Hradce. Možná i proto, že kuřimské zpomalily hru, hradecké vysunuly obranu a nedovolily kuřimským hráčkám střílet. Nakonec utkání skončilo smírně. Góly za Kuřim vsítily: A. Bulhartová 2, E. Vlčková 2, M. Sliwková, M. Horáčková, T. Hušková a V. Ondrášková po 1.

SK Kuřim – Handbal PSG Zlín 11:13

Družstvo ze Zlína bylo favoritem turnaje, toho se však kuřimská děvčata vůbec nezalekla a pokračovala v dobré hře z předcházejícího utkání. Sice po několika minutách hry prohrávala 0:2, ale stačila vyrovnat na 2:2 i díky výborným zákrokům brankářky Z. Strakové. Postupně se kuřimské hráčky dostaly do vedení až 5:2 a vedení udržely až do konce poločasu, který skončil 6:5. Tak to bylo něco nečekaného.

Po poločase změnily hráčky Zlína taktiku. Vysunuly obranu, jedna hráčka narušovala kuřimskou rozehrávku už daleko před čárou 9 metrů. Po chybách kuřimských házenkářek a rychlých protiútocích zlínských házenkářek došlo k vyrovnání a změně skóre ve prospěch hráček ze Zlína. Zlínské házenkářky si udržovaly vedení o 2 – 3 góly, až v 9. minutě snížila Kuřim na 11:12, ale poslední gól dal Zlín na 11:13. Branky za Kuřim vstřelily: A. Bulhartová 5, M. Slivková, V. Ondrášková, K. Kubová, M. Zbranková, E. Vlčková a T. Hušková každá 1.  Bylo to nejlepší utkání odehrané kuřimským družstvem na turnaji.

TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – SK Kuřim 8:1

Do posledního utkání nastoupily kuřimská děvčata proti soupeřkám z Ledče. Také proti neznámému soupeři. Zápas kuřimské holky zastihl v útlumu. Ledeč vsadila na rychlé útoky a pevnou zataženou obranu, která nutila hráčky Kuřimi ke střelbě z dálky. Problém byl v tom, že v kuřimské sestavě střelecké spojky scházely. Kuřimské E. Vlčková a A. Bulhartová pálily jako divé skoro z každé pozice, ale jejich střelba nebyla přesná. Utkání bylo urputné a poločas skončil jen 3:0. Po poločase kuřimské hráčky odešly. Jediný gól dala kuřimská A. Bulhartová na 6:1 po rychlém sólu přes celé hřiště. Hráčky z Ledče daly šest gólů z osmi po rychlých útocích. I přes výrazný brankový rozdíl to herně nebylo jednoznačné utkání.

Turnaj byl výborným počinem v přípravě hráček na jarní sezónu.