Jaro zahájilo derby kuřimských žaček

Nezvykle už v únoru se znovu roztáčí kola jarních soutěží JM ligy v házené. Do jarních bojů JM ligy vytáhnou v kuřimských červeno-černých barvách hned dva týmy kuřimských žaček. Jarní část sezóny tak zahájilo v domácí hale nefalšované derby kuřimských žaček.

Před náročným víkendem, který pro kuřimské mladší žačky naplní dva turnaje, v sobotu v Měníně a v neděli v rakouském Stockerau, se trenéři rozhodli rozložit zátěž, proto předehráli derby kuřimského A-týmu a B-týmu mladších žaček už v pátečním termínu 22. února 2024.

Jak se stalo, že kuřimská házená má dva týmy v jedné soutěži? Důvodem je, že to prošlo schválením svazového orgánu, neboť v průběhu roku se podařily dodatečné nábory do dříve početně slabých ročníků a vhodně doplnit o nová šikovná děvčata. Oba týmy tak jsou z velké části zastoupeny hráčkami bez větších zápasových zkušeností, ale o to více potřebují děvčata hrát.

Kuřimské dívky ročníku 2011 tak pro jarní část jsou napevno zapsány na soupisku A-týmu. Společně bude tento kolektiv na příští sezónu přestupovat do kategorie starších žaček, proto budou nastupovat pohromadě. Naopak holky ročníku 2012 tvoří jádro B-týmu a v tomto složení budou příští sezónu nadále hrát za mladší žačky. Velmi perspektivně se po sportovní stránce jeví talentovaný ročník holek 2013. O dva roky mladší holky tak doplňují B-tým. Perličkou byl první zápasový start v mistrovském utkání pro Terezku Procházkovou, která je teprve ročník 2014, ale už pravidelně trénuje s mladšími žačkami.

Zápas se odvíjel podle předpokladů, kdy se projevila očekávaná převaha holek A-týmu, které vyhrály první poločas, a proto měli trenéři připravený scénář, že od druhého poločasu změní obranný systém a začnou oba týmy hrát celoplošnou osobní obranu, kde se stírají fyzické dispozice a spíše rozhoduje zrychlení a pohyb do volného prostoru na hřišti.

Trenér A-týmu navíc záměrně stáhnul větší holky ze hry, aby se měření sil obou družstev vyrovnalo a zápas získal nový náboj. Tak se také stalo, takže v průběhu druhé půle mladší holky k radosti trenérů vyrovnaly. Teprve pak se do hry vrátily některé opory A-týmu. Bohužel, střelecky disponovaná Katka Vrbková, která byla do té doby nejlepší střelec zápasu, si hned po návratu na hřiště poranila kotník, když ji jedna z protihráček nešťastně přišlápla nohu, a tak Katka odstoupila ze zápasu.

Trenéři obou týmů pak vrátili hru do obranného systému 3:3. Holky A-týmu i přes oslabení o svou hlavní oporu dovedly zápas, který byl dobrou přípravou, bezpečně k očekávané výhře. Terezka Procházková jako nejmladší hráčka na hřišti si nevedla vůbec špatně a svůj první soutěžní zápas ozdobila dokonce třemi vstřelenými brankami. Vystoupení oba týmy zakončily společnou tykynou.

 

Utkání Jihomoravské ligy mladších žaček 23. 2. 2024

SK Kuřim A – SK Kuřim B 13:10 (poločas 7:3)

Sestava a branky A-týmu: Kristýna Sladká – Eliška Nováková 2, Marie Kundratová, Klára Kadlecová, Kateřina Vrbková 5, Kateřina Nedomová 4, Magda Červená, Karolína Hloušková, Veronika Váňová, Hana Kadlecová 2. Trenér Petr Ondrášek, vedoucí týmu Radka Sladká.

Sestava a branky B-týmu: Johana Svídová – Helena Indrová, Natálie Dvořáčková 2, Jolana Novotná 3, Aneta Šášková, Terezie Procházková 3, Amálie Hejlová, Zuzana Pachlopníková, Lucie Šimáčková 2, Monika Mifková. Trenér Vít Rainer, vedoucí týmu Marek Novotný.

 

-pond-