Letní příprava mladších žaček začala Stupavou

Druhá polovina měsíce srpen je pro házenou tradičně startem letní přípravy, kterou mladší žačky začaly 13. srpna na soustředění ve slovenské Stupavě, kde využívaly zázemí základní školy s halou a venkovní sportoviště. Na pobyt za hranicemi navázaly holky kempem na domácích sportovištích v Kuřimi.

Mladší žákyně budou letos hrát turnajově v Jihomoravské lize mladších žákyň, která má devět týmů. Hlavním trenérem zůstává Petr Ondrášek a vedoucím týmu je Jiří Pospíšil.
Z loňských děvčat ve slabším ročníku 2011 zůstaly na soupisce pouze čtyři holky, takže trenéři budou muset budovat družstvo od základu nové. Z minižaček přichází rovněž početně slabší ročník 2012. Na letní soustředění tak odjelo pouze 9 mladších žaček, které doplnilo několik menších, ale šikovných holek z minižaček.

Družstvo bude teprve vytvořit s pomocí náborů ze školních kroužků míčových her nebo doplnit z minižaček. Cíle jsou přiměřené tomu, že kuřimský tým mladších žaček bude nastupovat proti starším a zkušenějším soupeřkám. Snahou tak bude bavit se házenou, získávat první zkušenosti na velkém hřišti a budovat znovu konkurenceschopné družstvo až na následující sezónu.

-pond-