Herní loučení s létem v Hostěrádkách

Mladší žákyně dnes na turnaji v Hostěrádkách sice na žádnou výhru nedosáhly, ale nabraly další užitečné zkušenosti a využily krásné sobotní počasí jako dělané pro zápasy na venkovním hřišti. Slunce hřálo, a tak dávalo vzpomenout, jak bylo prázdninách, když teplotu vyhnalo na letních 30 stupňů.

Kuřimské holky sehrály dva zápasy na 2 x 15 minut. Nejprve prohrály proti týmů kluků Hostěrádek 15:13 a pak podlehly holkám Hostěrádek 13:10. V brance se dařilo Krystýně, některé pasáže zápasu pochytala sérii střel soupeře. V poli nastupovaly také dvě minižačky, Anetka a Monča, které stihly dorazit přejezdem z turnaje mini a přípravek ze Sokolnic. Svou příkladnou snahou byly pro tým přínosem. Rozehrávku na středu dispečersky řídila Jolanka (2 branky). Letecký den a dobrou ruku měla Elen (9), na levé spojce zdálky bombila VrKačka (4), napravo byly nebezpečné také Maky (3) nebo NeKačka, která tentokrát trefovala jenom brankáře nebo tyčky. Obranu soupeře zlobila svými křídelními pokusy Natka (3) a ve druhém zápase se k útočné aktivitě na křídle odhodlala také Amča. Na pivotu se střídaly Verča s Magdou (1), která se alespoň dostávala do řady šancí.

Trenéři ocenili, že v obrazu hry bylo mírné zlepšení. Holky už pochopily pravidla hry, začaly se snažit být aktivní a nebát se zkoušet, co se učíme, zejména ve hře jeden na jednoho. K lepšímu výsledku zatím holkám ještě chybí základní dovednosti, udržet lepší tempo a potřebnou kvalitu nahrávek a zlepšit pohyb bez míče.

-pond-