Mladší házenkářské žákyně ukončily soutěž

Rozhodnutím exekutivy svazu ČSH z konce března tohoto roku byly ukončeny všechny házenkářské soutěže, samozřejmě i mladších žákyň. Tím skončil soutěžní ročník 2019/2020. Dosažené výsledky mají být anulovány, tedy nastolen stav před zahájením soutěže, aby se předešlo spekulacím, jaké by to vlastně mohlo být, kdyby….. Dovolíme si toto dobré předsevzetí porušit a nějaké úvahy přeci jen udělat. 

V okamžiku přerušení soutěže byly kuřimské mladší žákyně na třetím místě Jihomoravské ligy, o pouhé dva body za družstvem HK Ivančice, ale měly stejně jako družstvo SHK Veselí nad Moravou o jeden zápas navíc. Nelze zcela vyloučit, že v případě pokračování soutěže by mohly druhého místa dosáhnout, minimálně se bodově na družstvo Ivančic dotáhnout a potom by rozhodovala další pravidla. Dosavadní hra družstva, ale i odhad výkonů soupeřek tomu nasvědčovaly. Mohl by to být jeden z nejlepších výsledků, jakých mladé kuřimské házenkářky v poslední době dosáhly. Dalším želízkem v ohni byla střílející levá spojka Kristýna Němcová se 79 brankami na prvním místě tabulky střelkyň Jihomoravské ligy. V průběhu soutěže se střídala na prvním a druhém místě tabulky s hráčkou TJ Tatranu Bohunice. Střílela 6 – 12 gólů na utkání s průměrem téměř 8,8 gólů na zápas. V počtu proměněných sedmimetrových hodů byla s 9 brankami na druhém místě. 

Ukončení soutěží připravilo družstvo mladších žákyň o účast v házenkářském desetiboji v Olomouci, na turnaji v Otrokovicích, obsazeného kvalitními družstvy a zejména o účast na Prague Handball Cup, který je považován za prestižní setkání mladých házenkářek.

Co čeká družstvo mladších žákyň v příštím soutěžním roce? Především odejde 10 hráček do kategorie starších žákyň, včetně již zmiňované Kristýny Němcové, další výborné střelkyně i obranářky Kateřiny Sedláčkové a obou kvalitních brankářek Petry Juránkové a Kristiny Važanové. Tyto házenkářky si již hru za starší žákyně vyzkoušely. Vlastně se bude vytvářet nové družstvo mladších žákyň, jednak z hráček, které již za toto družstvo hrají, a také z děvčat trénujících dosud za minižákyně. Hráček však není dostatečný počet a tento stav se bude muset ještě řešit.

Družstvo se sejde pravděpodobně až na společné přípravě koncem srpna. Na víkend 22. 8. – 23. 8. 2020 je plánován turnaj mladších žáků a žákyň v Kuřimi. A potom již nová sezóna 2020/2021. Přejme si, aby byla opět normální a ne taková zvláštní jako ta letošní. 

P. Němec