Mladší žačky hrály se Stupavou a Stockerau doma

Za účasti partnerských klubů ze Slovenska a Rakouska se druhým hracím kolem dostala International Youth Handball League poprvé do Kuřimi. Zápasy mezinárodní mládežnické ligy proběhly poslední lednovou neděli současně ve sportovní hale a v nafukovačce na kuřimském stadionu, kde se odehrály zápasy kategorie mladších žaček. Domácí holky prohrály své zápasy poměrně jednoznačně, ale výsledky tohoto měření sil nebyly podstatné. Důležitější pro trenéry bylo dát prostor co nejvíce holkám, aby se mohly podílet na hře. Nejvíce se dařilo našim nejmenším, minižačka Anetka Šášková vstřelila šest branek.

Měření sil se slovenskou Stupavou mělo, bohužel, od začátku jednoznačný průběh. Slovenky mají letos silný ročník a byly lepší ve všech činnostech. Naše bránění proti nim bylo příliš statické, holky nedokázaly čistě ubránit kličky jeden na jednoho a nepodařilo se ani vypichovat míče. Chybami v obraně jsme generovali fauly, chodili do vyloučení a brzy to vypadalo, že se schyluje na pořádný debakl. Navíc kuřimské holky dlouho nemohly vsítit první branku. Nakonec se ještě před poločasovou přestávkou probudily, přestaly se bát a korigovaly stav na 5:13. Světlou výjimkou hry domácích byla zejména (věkem teprve minižačka) Anetka Šášková, která se nebála a kličkami procházela z pozice křídla do dobrých brankových příležitostí.

Po pauze se kuřimské holky nadechly a začaly mírně stahovat. Střelecky se prosazovala Elenka Šmídová, ale zápas se definitivně zlomil po faulu právě na proskakující na Elenku, po kterém raději odstoupila z turnaje. Ve zbylém průběhu zápasu jakoby se kuřimské holky vrátily do doby temna z počátku utkání, kdy si nedokázaly nahrát ani na půlicí čáře. Nejlepší hráčkou byl se čtyřmi brankami náš benjamínek Aneta Šášková. Konečný stav 12:23 byl nakonec poměrně přívětivý na to, jak strašidelně naše hra zpočátku vypadala.

Do zápasu proti Stockerau se kuřimské holky od začátku lépe pohybovaly, vysoko bránili proti urostlejším spojkám a zejména aktivní obranou zaskočily Rakušanky, kterým v prvním poločase dovolily jenom pět branek. Prosazovala se Kačka Vrbková a příležitosti jsme si vytvářeli díky aktivitě na křídlech, kde velmi dobře zahrály minižačky Anetka a Zuzanka. Poločas kuřimská Kuřátka vyhrála 7:5 a vypadalo to velmi nadějně.

Ve druhém poločase se znovu do kuřimské hry vrátilo množství individuálních chyb, jako kroky, přerušovaný driblink a špatné přihrávky, kterými jsme zadarmo nabídli soupeřkám obrat v utkání. Holky slyšely od rodičů a dalších diváků z hlediště kritiku za špatnou hru, nutno dodat, že oprávněnou, ale nedokázaly se z toho zvednout. Hra našich spojek byla ve druhé půlli pro soupeře zcela neškodná, střelba mířila často jenom doprostřed brány, takže gólmanka Stockerau byla za hvězdu. Za celý poločas Kuřim vstřelila pouze jedinou branku, a to Zuzka Pachlopníková ze sedmičky. Druhý poločas jsme tak prohráli 1:10 a celý zápas, který naše holky dlouho vedly, nakonec projely 8:15. Fotoreport z druhého kola IYHL najdete na Zonerama SK Kuřim Házená. Video shlédněte na Youtube kanále.

Sestava a branky mladších žaček Kuřimi:

Sladká Kristýna, Svídová Johana – Dvořáčková Natálie, Novotná Jolana 1, Nováková Eliška, Šmídová Elena 2, Pachlopníková Zuzana 2, Absolonová Charlotte, Vrbková Kateřina 4, Kadlecová Klára 1, Nedomová Kateřina 2, Šášková Aneta 6, Kadlecová Hana, Šimáčková Lucie 1.

Výsledky:

U12 holky: Kuřim - Stupava 12:23, Stupava - Strockerau 23:19, Kuřim - Stockerau 8:15.

U14 holky: Kuřim - Stupava 23:26, Stupava - Stockerau 31:35, Kuřim - Stockerau 25:26.