Mladší žačky na turnaji bez porážky

Zatímco ostrý start sezóny mladších žaček se letos posunul až na konec září, pokračuje období přípravných turnajů. V sobotu 3. září 2022 se účastnila kuřimská děvčata turnaje v Hostěrádkách. V příjemné atmosféře slunečného  sobotního odpoledne se holky utkaly se třemi soupeři. 

Do prvního zápasu s domácími děvčaty Hostěrádek se podepsala nesoustředěnost a únava z cesty autobusem. Holky se rozjížděly ke svému standardnímu výkonu pomalu. Přestože v něm kuřimské házenkářky měly od začátku vybudovaný náskok, tak druhá šestka měla problém s orientací na hřišti, a tak se zápas brzy srovnal a postupně přebíral iniciativu. Duel nakonec skončil šťastnou remízou, přičemž soupeř mohl ještě v poslední vteřině skórovat střelou z poslední devítky, ale brankářka Bylicová bránu uhájila.

Do druhého utkání proti Měnínu se už holky z Kuřimi probudily ke svému tempu. V obranné činnosti začaly lépe narušovat hru soupeře, vypichovat míče a těžit z rychlého přechodu do útoku. Pozitivní bylo, že do střeleckých pozic se dostávala všechna děvčata. Pochvalu zaslouží za aktivní hru a vypíchnutí míče v obraně také nováčci z minižaček, Natka Halvová a Markéta Mifková.

Třetí zápas hrály holky proti klukům z Hostěrádek. Hrálo se z časových důvodů na kratší čas (pouze 2 x 10min), než předchozí zápasy. V útočně laděném zápase vynikala brankářka Klára Bylicová a střelecky se dařilo Hance Němcové.

 

Výsledky:

Hostěrádky (dívky) – Kuřim (dívky) 10:10

Kuřim (dívky) – Měnín (dívky) 20:4

Hostěrádky (chlapci) – Kuřim (dívky) 12:12

 

Sestava a branky: 

Klára Bylicová – Nela Lepková 6, Nikola Pragerová 3, Vanda Ondrášková 6, Marion Karásková 3, Nela Bartuňková 3, Dominika Kosmáková 1, Kristýna Kubová 3, Hana Němcová 16, Markéta Mifková a Natálie Halvová. Trenéři Petr Ondrášek a Jiří Pospíšil.

-pond-