Mladší žákyně házené na Memoriálu Karla Klapala

Ve dnech 18. 1. – 19. 1. 2020 hrály mladší žákyně na házenkářském memoriálu ve Velkém Meziříčí. Za SK Kuřim nastoupily: Kristýna Němcová, Terezie Kosmáková, Kateřina Sedláčková, Klára Hodaňová, Anna Bulhartová, Zuzana Röderová, Emma Veselá, Karolína Jandová, Petra Juránková, Simona Brychtová, Alena Dvořáčková a Michaela Hanáková.

Trenéři: Veronika Laubová, Jan Kosmák. Hrálo se 2 x 12 minut.

První den memoriálu - sobota byl pro holky úspěšný. S bilancí 2 výhry, 1 remíza a 1 prohra si postupně vyzkoušely velmi fyzicky náročnou obranu 3-3 a osobní obranu. V této hře se jim velmi dobře dařilo odebírat míče soupeřkám a z toho pramenily rychlé protiútoky, které se jim dařilo proměňovat. To však neplatilo pro tým z Havlíčkova Brodu, kterému jsme podlehli. Celý den nás v bráně podržela Petra Juránková, která předváděla úžasné zákroky a také vychytala některé sedmimetrové hody.

Neděle se holkám již tak moc nedařila. V prvním zápase podlehly pozdějšímu vítězi turnaje TJ Sokolu Vršovice. Další zápas jsme opět bohužel prohráli s tradičním soupeřem z Jihomoravské ligy - TJ Tatran Bohunice. V tomto utkání jsme ztratili naši oporu Kristýnu Němcovou, která se vinou zbytečných faulů nechala třikrát vyloučit, a tak následovala červená karta a stopka do konce zápasu. Prosadily se ale naše další budoucí mladé opory, za což jsme velice rádi, a budeme mít do dalších sezón na kom stavět.

Do posledního utkání nastoupila děvčata s odhodláním zvítězit a to se jim také podařilo. V konečném zúčtování skončily holky na krásném 4. místě.

Velké poděkování patří všem hráčkám, nechaly na palubovce haly Velkého Meziříčí spoustu sil a sem tam i nějakou tu slzičku. Vezeme si z tohoto turnaje obrovskou kupu zkušeností a víme, že je ještě určitě co zlepšovat.

J. Kosmák, trenér

Výsledky turnaje:

Házená Ledeč nad Sázavou – SK Kuřim 9 :9

Vyrovnané utkání dvou soupeřů, kteří se neznali. Družstvo Ledče stále vedlo a Kuřim dotahovala. Poločas skončil 5 : 3. Ve druhém poločase pro zranění odstoupila jedna fyzicky zdatná hráčka Ledče, možná to ovlivnilo jejich hru a kuřimské hráčky v posledních okamžicích zápasu srovnaly na konečný stav.

Branky za Kuřim: K. Sedláčková 4, K. Němcová 3, A. Dvořáčková a M. Hanáková po 1.

SK Kuřim – TJ Sokol Velké Meziříčí A 11 : 6

Kuřimské družstvo se ujalo vedení, ale meziříčské hráčky s ním držely krok a poločas skončil jen 5 : 3. Ve druhém poločase získaly kuřimské házenkářky vedení až o 4 branky, díky střelkyni K. Němcové, který si udržely až do konce utkání.

Branky za Kuřim: K. Němcová 7, T. Kosmáková 2, K. Sedláčková 2.

SK Kuřim - TJ Sokol Velké Meziříčí B 14 : 7

Hráčky Kuřimi se pustily s nadšením do hry a po několika minutách vedly 5 : 0. Béčko Meziříčí nebyl lehký soupeř, a proto poločas skončil 8 : 4. Potom se však prosadily definitivně kuřimské střelkyně a dovedly zápas k vítězství za přispění spoluhráček.

Branky za Kuřim: K. Němcová 8, K. Sedláčková 4, T. Kosmáková a A. Dvořáčková po 1.

DDM Strážnice – SK Kuřim 10 : 17

Soupeřky z Jihomoravské ligy házené se do sebe s odhodláním pustily, ale prim ve hře udávala Kuřim, jejíž hráčky stále vedly o několik gólů, ale v jeden okamžik byl rozdíl jen dvě branky. Poločas skončil 6 : 10, potom kuřimské hráčky zabraly a utkání úspěšně zakončily.

Branky za Kuřim: K. Němcová 10, K. Sedláčková 3, T. Kosmáková 2 a M. Hanáková 1.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – SK Kuřim 10 : 7

Družstvo Brodu hrálo velice disciplinovaně. Obranou na šestce eliminovalo rychlou K. Němcovou a důraznou K. Sedláčkovou, které ji velice obtížně překonávaly. Kuřimské hráčky bránily tvrdě a někdy i nečistě a byly potrestány 3 sedmimetrovými hody, které všechny hráčky Brodu proměnily, možná i to ovlivnilo výsledek. Poločas byl v podstatě vyrovnaný 6 : 3, následně kuřimské hráčky stáhly skóre až na 8 : 7, ale v závěru se přeci jen prosadil soupeř.

Branky za Kuřim: K. Němcová 3, K. Hodaňová 2 a po 1 K. Sedláčková a T. Kosmáková.

SK Kuřim – TJ Sokol Vršovice 9 : 15

Pozdější vítěz turnaje se představil jako vyrovnané družstvo bez hvězd, ale i bez slabin, hráčky se dokázaly ve hře zastupovat a hrát disciplinovaně bez chyb. Rychle se ujaly vedení a postupně zvyšovaly náskok. Jejich útokům se kuřimská děvčata bránila často i fauly, za což dostala i tři góly ve vyloučení. Poločas byl nepříznivý 3 : 10. Hra kuřimského družstva se však zlepšila a nepříznivý výsledek se podařilo zkorigovat.

TJ Tatran Bohunice – Sk Kuřim 15 : 11

Soupeř z Jihomoravské ligy házené nás svou rychlou a zakončovanou hrou překvapil. Ujal se vedení o několik gólů, částečně i kvůli chybám kuřimských hráček. Hra se asi rozhodla ve druhé části prvního poločasu, kdy byla po několika faulech vyloučena do konce utkání K. Němcová. První poločas skončil jen 7 : 6. Sice se rozstřílela K. Sedláčková, sama však nedokázala utkání zvrátit. Utkání rozhodlo o tom, že jsme nezískaly třetí místo. Po jeho skončení zavládlo mezi hráčkami velké zklamání a byl i pláč. Daly do utkání celé srdce.

Branky za Kuřim: K. Sedláčková 6, K. Hodaňová 3, K. Němcová 2.

SK Kuřim – HC Háje Praha 16 : 4

Poslední utkání s neznámým soupeřem bylo v prvním poločase vyrovnané a skončilo 6 : 3. Hráčky soupeře však ve druhé půli utkání snad ve snaze změnit stav uvolnily pole pro rychlou K. Němcovou, která v sólech překonávala brankářku jednou brankou za druhou. K ní se přidala střelecky i K. Sedláčková, družstvo získalo jasný náskok a zvítězilo s velkým rozdílem gólů.

Branky za Kuřim: K. Němcová 10, K. Sedláčková 5 a K. Hodaňová 1.

Memoriál skončil v tomto pořadí: 1. TJ Sokol Vršovice Praha, 2. TJ Jiskra Havlíčkův Brod, 3. TJ Sokol Velké Meziříčí A, 4. SK Kuřim, 5. HC Háje Praha, 6. DDM Strážnice, 7. TJ Tatran Bohunice, 8. TJ Sokol Velké Meziříčí B a neklasifikované družstvo Házená Ledeč nad Sázavou.

Družstvo získalo na turnaji velké zkušenosti a dobře reprezentovalo Kuřim. O dobré umístění se zasloužily všechny hráčky nejen střelkyně branek, pochvalu si zaslouží výborná brankářka Petra Juránková a druhá nejlepší střelkyně gólů Kristýna Němcová.