Mladší žákyně na Festivalu házené

Na Festivalu házené startovalo také družstvo mladších žákyň Kuřimi, za jehož účinkováním v prvním turnaji nové sezóny se také ohlédneme.

Děvčata hrála v sestavě: Kristýna Važanová – brankářka, Terezie Kosmáková, Kateřina Sedláčková, Zuzana Röderová, Ema Veselá, Lenka Filková, Karolína Jandová, Michaela Ondroušková, Simona Brychtová, Alena Dvořáčková a Michaela Hanáková. Do kompletní sestavy nám kvůli prázdninám ještě několik hráček scházelo.

Zápasy a jejich výsledky:

Lesana Zubří – SK Kuřim B 11 : 3. V prvním utkání se družstvo střetlo s pro nás neznámým celkem ze Zubří u Valašského Meziříčí. Hrálo se 2 x 12 minut, po prvním  poločase byl stav 4 : 2. Potom se začalo prosazovat družstvo ze Zubří, které disponovalo vyrovnanějším kolektivem hráček, až na konečný výsledek. Branky za Kuřim vsítily: K. Sedláčková 2 a T. Kosmáková 1.

Jiskra Havlíčkův Brod – SK Kuřim B 16 : 5. Družstvo chlapců bylo lepším týmem, který plně uplatnil přednosti chlapecké házené. Kluci od počátku vedli, ale děvčata se jen tak nevzdávala. Po poločase 7 : 2 postupně skóre narůstalo ve prospěch H. Brodu na konečný stav.  Branky Kuřimi: K. Sedláčková 3, T. Kosmáková 1 a M. Ondroušková 1.

Slovácká Slávie Uherské Hradiště – SK Kuřim B 14 : 6. Pokračoval souboj s dalším chlapeckým družstvem, které hrálo ještě důrazněji než kluci z H. Brodu. Snad již kuřimská děvčata začala přicházet chlapecké házené na chuť, protože poločas skončil jen 6 : 3. Potom se chlapci rozehráli a porážku neodvrátil ani dobrý výkon brankářky Kuřimi. Branky Kuřimi: K. Sedláčková 4, T. Kosmáková 1 a M. Hanáková 1.

TJ Sokol Měnín – SK Kuřim B 6 : 12. Utkání mělo zvláštní význam v tom, že se jednalo o budoucího soupeře našich mladších děvčat v Jihomoravské lize házené a mohlo ukázat, jak na tom obě družstva jsou. Od počátku měly kuřimské házenkářky převahu, ujaly se vedení a stále vedly s mírným náskokem, takže první půle skončila 3 : 8. Na začátku druhého poločasu snížila děvčata z Měnína až na rozdíl tří gólů, ale potom se opět kuřimské házenkářky rozehrály a dovedly spolehlivě utkání do vítězného konce. Za Kuřim branky vsítily: T. Kosmáková 5, K. Sedláčková 3, M. Ondroušková 2 a M. Hanáková 2.

První den turnaje skončil následujícím pořadím ve skupině: 1. Slovácká Slávie Uh. Hradiště, 2. Jiskra H. Brod, 3. Lesana Zubří, 4. SK Kuřim B, 5. Sokol Měnín.

Druhý den se hrála utkání o celkové umístění: SK Kuřim B – SHC Maloměřice (ch) 4:5, branky: T. Kosmáková 3, A. Dvořáková 1, SK Kuřim B – HK Ivančice (ch) 8:16, branky: T. Kosmáková 4, A. Dvořáčková 3, S. Brychtová 1, SK Kuřim B – TJ Sokol Měnín 4:5, branky: T. Kosmáková 4.

Turnaj byl výborným vyvrcholením přípravy na ligová utkání. Pokud tento turnaj jako celek zakládal novou házenkářskou tradici v Kuřimi, o čemž se v kuloárech hovořilo, lze to jen přivítat.