Odhodlání na favorita soutěže nestačilo

1. kolo JM ligy mladších žaček (12. 9. 2021)

SK Kuřim – SHK Velká nad Veličkou 11:39

Los úvodního kola byl neúprosný a přivedl kuřimským žačkám do cesty rovnou největšího favorita soutěže z Velké nad Veličkou. Družstvo z třítisícové obce z Hodonínska je kompletně složené ze zkušených holek, které každého soupeře válcuje vysokým rozdílem. Kuřimské holky si za zápas zasloužily pochvalu, protože poctivě bojovaly, neztrácely snahu a nasazení ani přes nepříznivý vývoj skóre.

Duel se vyvíjel od začátku s převahou hostů. Osobka skončila vedením 3:13 pro Veličku, kdy hra byla pod kontrolou soupeře. Do další části zápasu proti zatažené obraně začaly kuřimské holky s velkým respektem a Velička jenom navyšovala skóre do poločasového vedení 6:28. S těžkou výzvou se děvčata vypořádala i přes porážku se ctí, přičemž potěšila zlepšeným výkonem ve druhém poločase, v němž ztratila v útoku ostych a nastřílela hezkých sedm branek, čímž vyhnala ukazatel skóre na dvojciferné číslo, což byl poločasový úkol od trenérů. Nepříjemností bylo zranění Kláry Hodaňové, která byla nejlepší střelkyní týmu.