Perníčky z Měnína zachutnaly

Podzimní sezóna mistrovských soutěží skončila a začíná zimní přípravné období. Aby nabídl také měsíc prosinec pro družstvo mladších žaček nějakou herní přípravu, zajelo ve čtvrtek 14. 12. 2023 kuřimské družstvo na přátelské utkání do Měnína. Doprava na zápas byla tektákráte domluvená s pomocí rodičů, vesměs cesta probíhala hladce, ale jedno z aut nabralo přes zacpané Brno půlhodinou ztrátu, takže se začaly množit dohady, zda dorazí. Nakonec některé holky dobíhaly na hřiště sportovní haly v Měníně v průběhu předzápasové rozcvičky.

Pozitivní byla měnínská příprava v tom, že všichni si hodně zahráli a že k zápasu nastoupila nová děvčata, která JM ligu nehrála, protože teprve začínají. Kuřimské družstvo mělo k depozici dvě šestky hráček do pole, které se pravidelně střídaly. Pouze na postu brankářky zbyla na všechno sama Kristýna Sladká. První šestku tvořily holky ročníku 2011 zleva Hana Kadlecová, Magda Červená, Katka Nedomová, Klára Kadlecová, Katka Vrbková a Marie Kundratová. Druhou šestku tvořily mladší holky a minižačky v sestavě zleva Charlotte Absolonová, Amálie Hejlová, Natka Dvořáčková, Lucie Šimáčková a Veronika Váňová. Podobně to měl také domácí tým, který také složil šestku starších a mladších házenkářek.

Zpočátku se zápas lépe dařil domácímu týmu, který se ujal vedení. Naše holky se na hřišti hledaly a když se dostaly do šance, tak střílely přímo do brankářky nebo kamsi pánu Bohu do oken. V průběhu zápasu se hráčky z Kuřimi postupně rozehrávaly. Začaly si lépe uvědomovat svoje postavení při bránění a zlepšila se také aktivita na útočné polovině, občas se našla některá z hráček, která byla schopná do rozběhnout do mezery nebo ještě lépe rozběhnout se i bez míče. Postupně skóre zápasu otáčely až do konečného výsledku 15:19, takže po zápase došlo také na týmovou tykynu a domů se s výhrou jelo zvesela.

Velké poděkování patří domácímu Měnínu, který kuřimské družstvo p oskončneí zápasu podaroval opravdu moc krásnými, domácky vyrobenými perníčky na cestu.

-pond-