Podzimní část uzavřela porážka v Ivančicích

Dohrávka 7. kola JM ligy mladších žaček (23. 11. 2021)

HK Ivančice - SK Kuřim 24:13 (10:5, 18:10)

Poslední soutěžní zápas podzimu odehrály mladší žačky v Ivančicích. Přestože domácí tým byl jako druhý tým tabulky jasným favoritem, tak po celkem vydařeném začátku začala kuřimská děvčata pomýšlet na úspěch. Nasazené tempo z prvních 15 minut ale neudržely. Pětiminutovkou "hrůzy" před odchodem do šaten ztratily do té doby vyrovnaný duel. Po výsledku 13:25 nakonec odjely z Vanglu bez bodu.

Utkání začala desetiminutová osobní obrana. Děvčata obou týmů se pustila s chutí do zápasu a kuřimská děvčata bojovala. Družstvo Ivančic se ujalo vedení 2:0, ale kuřimské hráčky snížily na 2:1. Postupně vykrystalizovala převaha ivančického týmu. Jejich první šestka byla rychlejší, rozhodnější v útocích, sehranější a produktivnější ve střelbě gólů. Postupně narůstalo skóre ve prospěch ivančického týmu až na 10:5 na konci této části hry.

Jak se ukázalo na začátku druhé části hry, nebyl to vůbec špatný výsledek. Družstvo z Kuřimi totiž zabralo a třemi góly snížilo na 10:8. Ivančické házenkářky však odpověděly a už to bylo 13:8. Ještě jednou se pokusily kuřimské házenkářky zvrátit utkání, když dvěma brankami korigovaly na 13:10. Potom se však začal projevovat rozdíl mezi náhradníky obou týmů, kdy se po prostřídání postů na straně hostů spustil brankový koncert ivančického týmu, který dal pět gólů po sobě, takže stav utkání byl 18:10. Tím skončila druhá část hry.

Na začátku poslední části hry probíhaly urputné boje soupeřek, ale bez branek. Trenéři z Ivančic totiž pozměnili sestavu a na hřiště také poslali druhou šestku. Nakonec však i tyto hráčky přidaly ještě tři góly na stav 21:10, zejména když je začala dirigovat ze středu sestavy (po krátkém střídání) nejlepší hráčka Ivančic Viktorie Hrdá. Bylo rozhodnuto, hosté už gólově odpovídaly jen sporadicky. Posledních pět minut utkání jakoby holkám z Kuřimi došla energie, začaly hrát bez pohybu a zbytek utkání v podstatě odevzdaly, takže utkání skončilo nakonec stavem 25:13.

Obě družstva byla rozdílná už na první pohled. Ivančická první šestka byla složena z fyzicky vyspělejších hráček, herně vyrovnaných, z nichž pěknou hrou vyčnívala Viktorie Hrdá, střelkyně 9 gólů, plnící úkoly jak v obraně, tak v útoku na různých místech sestavy. Kuřimské družstvo táhla Klára Hodaňová, hráčka velice rychlá, se snahou o prolomení obrany. Jako střelkyně 8 gólů jasně v družstvu dominovala. V průběhu utkání střídala jen krátce. Ostatní hráčky se v rámci svého házenkářské umění snažily, ale bylo to málo.

Sestava a branky Kuřimi: Zuzana Straková - Nikola Pragerová, Vanda Ondrášková, Dominika Kosmáková, Evelina Christine Pospíšilová, Nela Lepková, Hana Němcová 2, Klára Hodaňová 8, Karolína Jandová 2, Eva Vlčková, Tereza Hušková 1 a Magda Horáčková. Trenér Petr Ondrášek, vedoucí družstva Jana Riznerová.

Pozitivní je zkušenost, že naše holky více než třetinu zápasu dokázaly držet krok, což je příslib do druhé poloviny sezóny.