Pohodová výhra nad Hodonínem na úvod

9. kolo JM ligy mladších žaček (19. 3. 2022)

HK Hodonín - SK Kuřim 12:30 (3:10, 8:22)

V sobotu 19. března zahájily mladší žákyně jarní část sezóny házenkářského ročníku 2021/2022 utkáním ve sportovní hale v Hodoníně. Na podzim jsme hodonínské házenkářky jasně porazili, a tak výhra se očekávala také v tomto zápase.
Utkání je rozděleno do tří části – desetiminutová osobní obrana a dva patnáctiminutové poločasy, celkem 40 minut hrací doby.
Kuřimské házenkářky začaly náporem a už v 5. minutě vedly 7:0. Hráčky Kuřimi byly rychlejší a sehranější. Hra se následně srovnala po prostřídání první šestky a osobní obrana skončila 10:3 pro Kuřim. Také v dalším průběhu hry padaly branky nejčastěji z rychlých přechodů, kdy kuřimské hráčky využívaly chyby v rozehrávce domácího týmu a otevíral se tak prostor pro sólové úniky. V této činnosti dominovala zejména Klára Hodaňová.
V polovině poločasu trenéři opět vystřídali celou šestici hráček a do hry se dostaly méně zkušená děvčata, což otevřelo prostor, aby se více prosazovaly hodonínské házenkářky. Tato část hry vytáhla rozdíl skóre o dalších sedm branek (dílčí skóre 5:12).
Ani ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. V případě prvního sledu dívek byla jasná převaha Kuřimi, po vystřídání se hra znovu vyrovnala. Ve druhé půli padlo málo branek (4:8).

Sestava a branky Kuřimi: v bráně Zuzana Straková - hráčky v poli Nikola Pragerová, Martina Sliwková 1, Vanda Ondrášková 1, Dominika Kosmáková, Evelína Pospíšilová 4, Hana Němcová 5, Klára Hodaňová 9, Karolína Jandová 3, Eva Vlčková 4, Tereza Hušková 3, Magda Horáčková a Markéta Šimáčková.