"Závěrečnou" ani dvě porážky nezkazily

V sobotu 26. 6. 2021 udělaly kuřimské mladší žačky tečku za podivnou sezónou turnajem za účasti SHK Velká nad Veličkou a HK Ivančice. Hrálo se 2 x 20 minut za horkého letního počasí a hráčky přišla povzbudit také skupina fandících rodičů.

Trenéři Jan Kosmák, Veronika Laubová a Lenka Kristová pro utkání měly k dispozici hráčky: Z. Straková, M. Sliwková, D. Kosmáková, H. Němcová, V. Ondrášková, K. Hodaňová, K. Jandová, T. Hušková, E. Pospíšilová, E. Veselá, Z. Roderová, K. Kubová, N. Lepková a E. Vlčková.

SK Kuřim – SHK Velká nad Veličkou 8:25

Hráčky Velké se představily jako vyspělejší tým a v podstatě útok co útok sázely góly do kuřimské sítě až do stavu 10:0. Za tohoto stavu trenér Velké stáhl ze hry nejlepší hráčky a nahradil je menšími, ale velice rychlými děvčaty, které rovněž snadno pronikaly přes kuřimskou obranu, ale nebyly tak střelecky úspěšné. Kuřimské hráčky se pak také osmělily, v prvním poločase daly alespoň dvě branky a korigovaly do přestvávky na stav 2:13. V druhé půli opět zahájila první šestka soupeře a navyšovala skóre. Po jejich vystřídání se znovu otevřel prostor pro kuřimské hráčky, aby byly rovnocennějším soupeřem.

Kuřimské góly daly Hodaňová 6, Němcová a Pospíšilová 1.

SK Kuřim - HK Ivančice 24:15

Utkání s tímto družstvem začalo překvapivě. Kuřim se ujala vedení, které navyšovala na 3:0. Ivančice pak srovnaly na 3:3 a následně se ujaly vedení, ale Kuřim opět vyrovnala a poločas skončil 7:8 pro Ivančice. Po přestávce kuřimské družstvo opět drželo vyrovnaný stav až na 10:10, ale pak přišel zlom. Ivančice navyšovaly skóre vinou stereotypních a špatných rozehrávek kuřimských děvčat a rychlými protiútoky rozhodly.

Branky Kuřimi vsítily Hodaňová 10, Jandová 2, Němcová, Sliwková a Hušková po 1.