Premiéru mladého týmu okořenila výhra

Přípravné utkání mladších žaček (1. 5. 2022)

SK Kuřim – Sokol velké Meziříčí 15:9 (7:4, 10:6)

Vítězný zápas "mladých pušek" či spíše "kuřátek" proti stejně mladému týmu z Velkého Meziříčí nastartoval první krůčky tohot nově skládanému týmu. Zápas byl z obou stran premiérovým měřením sil mladších žaček bez starších hráček ročníku 2009, které ve stejný den nastoupily proti Měnínu za starší žačky. Duel tak byl dobrou příležitostí podívat se do budoucnosti, jak by mohl být sestavený tým složený pouze na mladších holkách ročníků 2010/2011, které budou za mladší žačky nastupovat v příštím soutěžním ročníku.

Celkově se děvčatům z Kuřimi vedlo velmi dobře, v útoku i v obraně se jim dařilo ve hře jedna na jednu. Samozřejmě celková hra v obraně i přes snahu o ofenzivní postavení 3:3 vypadala značně pasivně, proto padalo také málo branek. Dařilo se střeleckým spojkám Hance Němcové a Evě Vlčkové. Poprvé se v roli brankářské jedničky mezi tyčemi postavila Klára Bylicová a vedla si velmi dobře. Svou premiérovou branku za žačky na křídle vsítila Markéta Šimáčková. Také další děvčata se dostávaly do vyložených příležitostí, ale své šance nešťastně zahazovaly. Vítěznou radost to týmu ale nezkazilo a tým se mohl společně položit do závěrečné tykyny.

Sestava a branky: v bráně Klára Bylicová – v poli hráčky Marion Karásková, Nela Bartuňková, Vanda Ondrášková, Dominika Kosmáková 1, Nela Lepková, Kristýna Kubová, Martina Zbranková 1, Hana Němcová 8, Eva Vlčková 4, Tereza Hušková, Markéta Šimáčková 1 a Julie Plachá.