Přesvědčivá výhra doma nad Hodonínem

2. kolo JM ligy mladších žaček (26. 9. 2021)

SK Kuřim – HK Hodonín 26:2

Mladší žákyně nastoupily k druhému utkání ligové soutěže proti družstvu HK Hodonín odhodlaně. Dobrá rozcvička pomohla také k solidnímu tempu do začátku zápasu. V osobní obraně si vedlo kuřimské družstvo dobře. Rychlým obsazováním a tlakem na hráčky s míčem si vytvářelo převahu. Hráčky Kuřimi v pohybu předčily družstvo z Hodonína a dobře kombinovaly, bohužel šance zahazovaly. Tato část hry skončila 5:1 pro Kuřim, ale branek mohlo být více.

Další vývoj utkání ovlivnilo, že ze hry odstoupila nejlepší hráčka Hodonína, která šetřila síly na zápas starších žaček. Ve druhé 15ti-minutové části hry se kuřimské hráčky proti slabší sestavě soupeře naplno rozehrály a střílely soupeřkám jeden gól za druhým a vyhrály tuto část 7:0.

Ve třetí části jejich úspěšná hra pokračovala. Jen jednou dovolily soupeřkám dát gól, kdy se dařilo aplikovat vysunutou obranu 3-3 a sbírat vypíchnuté míče k rychlým přechodům do útoku. Branku vstřelila téměř všechna děvčata, která si s chutí zastřílela.

Mladší žačky Kuřimi si udělaly radost první výhrou v soutěži. Družstvo Hodonína, které bylo složeno převážně ze začínajících hráček, neprověřilo výrazněji kvality kuřimských děvčat házenkářek. Naopak ty měly mnoho možností si vyzkoušet, co se naučily. Silné soupeřky je ještě čekají.

Za kuřimský tým hrály: Zuzana Straková v bráně, v poli Martina Sliwková 1, Vanda Ondrášková 1, Dominika Kosmáková 2, Evelina Christine Pospíšilová 8, Nela Lepková 1, Hana Němcová 7, Karolína Jandová 4, Eva Vlčková 1, Tereza Hušková, Magda Horáčková 1 a brankářka Zuzana Straková. Trenéři Ladislav Dvořák a Petr Ondrášek.