První bodový úspěch na úvod JM ligy

První soutěžní zápasy nového ročníku JM ligy sehrály kuřimské mladší žačky na turnaji v Bohunicích v sobotu 16. 9. 2023. Díky vybojované remíze se nevracely domů s prázdnou. Pro nově se tvořící družstvo složené převážně ze začínajících děvčat je získaný bod povzbudivým úspěchem.

V první utkání začal kuřimský soubor ospale a špatně. Proti domácím Bohunicím hrál pasivně a bez odvahy, proto nedokázal za celý první poločas vstřelit branku. Poločas tak skončil 0:8. Po přestávce se holky přece jen probudily a začaly soupeři herně lépe vzdorovat, proto druhý poločas už vypadal přiznivěji také při pohledu na skóre (2:4).

Podobný vývoj měl druhý zápas proti Velké nad Veličkou, který skončil rovněž porážkou, kdy od začátku pomyslně tahaly kuřimské holky za kratší konec provazu, ale snažily se. Zlepšily se v obraně, když se vysunutým hráčkám začalo dařit narušovat rozehrávku soupeřek. "Na šestce to začaly holky taky konečně správně zavírat, jinak by zápas skončil větším rozdílem," všiml si trenér Jiří Pospíšil. Jedinou střelkyní ze hry byla znovu jenom Katka Vrbková ze spojky, a to bylo málo.

Ve třetím duelu už lépe soustředěné Kuřimanky nastoupily proti Ivančicím, proti kterým sehrály zcela vyrovnaný zápas a výkon se zvednul také na útočné polovině hřiště. Do střelecké listiny se začaly přidávat konečně také další děvčata. Svoji vůbec první branku v soutěžním zápase vstřelila také naše Šmoulinka, minižačka Lucka Šimáčková. V závěru Kuřim dotahovala soupeřovo vedení, ale obrátit zápas ve svůj prospěch se smolně nepovedlo. Kuřimské žačky nakonec prohrály nejtěsnějším možným rozdílem o jednu branku.

Proti Strážnici kuřimské holky nebyly favoritem, ale odehrály svůj nejlepší zápas v turnaji. Výhodou bylo, že soupeře už dobře poznaly na domácím turnaji před startem sezóny, kde s ním po boji sice prohrály, ale věřily si na něj. Od začátku se jim dařilo držet se soupeřem vyrovnané skóre. Zaváháním byla pasáž před přestávkou, kdy Strážnice po chybách v kuřimské rozehrávce utekla do vedení 4:9.

Vypadlo to, že i tento zápas proti Strážnici nabere nepříznivý vývoj, jenže opak byl pravdou. Děvčata z Kuřimi se totiž po přestávce vzepjala k bojovnému výkonu, krásnou sérií šesti branek otočily skóre na vedení 10:9 a sahaly po překvapivé výhře. Svou premiérovou branku za mladší žačky vsítila Amča Hejlová. Na obraně se Kuřimanky nenechávaly přetlačit a dovolily soupeřkám za celý poločas pouze jediný gól. Ten bohužel padl v samotném závěru při dvojitém oslabení a znamenal konečnou remízu, když holky hrály zbrkle a vyrovnání soupeři nabídly vlastními chybami. Přesto z remízy po dobrém výkonu mohly mít radost.

„Za dnešní bojovný výkon si všechny holky zasluhují pochvalu. Obzvlášť musím vyzdvihnout výkon týmu ve druhém poločase proti Strážnici,“ hodnotil turnaj Jiří Pospíšil.