Remízový zápas zahozených šancí

Přátelské utkání mladšího žactva (20. 10. 2021)

SK Kuřim – Sokol Hostěrádky 8:8

Utkání mladších žaček proti Hostěrádkám bylo plné zahozených šancí. Oba soupeří se v přátelském duelu rozešli smírně.

Mladší žačky stihly ve druhé polovině října sehrát plánované přípravné utkání, přestože karanténní opatření na základních školách každým dnem osekávala sestavu o další a další hráčky. „Proklatě Dobrá Kuřata“ nastoupila ve středečním termínu proti klukům a holkám z Hostěrádek. Na začátku sezóny uvažovali trenéři Hostěrádek, zda přihlásí soutěž mladších žaček, ale nakonec hrají se smíšeným týmem pouze soutěž chlapců, a tak se duel domluvil mezi soupeři alespoň formou přáteláku.

Zápas byl odehrán zpočátku v tréninkovém tempu a s nepřesnostmi na obou stranách, ale postupně nabíral tempo. Po celou dobu zůstával vyrovnaný. Oba týmy hrály obranné systémy 3-3, které držely útočící hráče daleko od brankoviště a generovaly ztráty míčů. Bohužel, kuřimské holky nedokázaly využít získané míče k rychlému přechodu. Holky hrály pasivně a nahrávky přicházely do stoje, proto procházely do střelby pouze po individuálních akcích. Vybojovaly si tím čtyři sedmičky, ale všechny zahodily.

Branku ke štěstí domácího týmu trefovala alespoň Evelína Pospíšilová, která vsítila šest z osmi branek. Premiéru v zápase si odbyla Elenka Šmídová. Gólmanka Zuzka Straková byla nemocná, proto se postavila podobně jako na posledním tréninku do branky. Na "záskok v brance" to nebylo vůbec špatné. Po delší odmlce se do sestavy vrátila Kristýna Kubová.

Po festivalu zahozených šancí se oba týmy rozešly zaslouženě smírně remízou.

Sestava a branky:

Elena Šmídová – Evelína Pospíšilová 6, Karolína Jandová 2, Martina Sliwková, Vanda Ondrášková, Dominika Kosmáková, Nela Lepková, Kristýna Kubová, Eva Vlčková, Tereza Hušková a Magda Horáčková. Trenér Petr Ondrášek.