SHK Veselí nad Moravou – SK Kuřim 12 : 15

Ke druhému utkání jarní části soutěže zajely mladší žačky v sobotu 29. 2. 2020 do Veselí nad Moravou. Na podzim jsme veselské družstvo v Kuřimi porazili a to dávalo naději, že se může výhra opakovat.

Trenéři Tomáš Svoboda a Marek Cienciala přivedli na hřiště tyto hráčky: Petra Juránková, Kristina Važanová – obě brankářky, Kristýna Němcová 11, Terezie Kosmáková, Kateřina Sedláčková 4, Hana Němcová, Klára Hodaňová, Anna Bulhartová, Zuzana Röderová, Ema Veselá, Lenka Filková, Karolína Jandová, Michaela Ondroušková, Pavlína Nečasová, Simona Brychtová a Michaela Hanáková. Poprvé byla plná soupiska. Veselí dokázalo postavit do hry jen 8 hráček.

Utkání zahájilo lépe družstvo Veselí, které se ve 2. min. ujalo vedení po úspěšném sedmimetrovém hodu. Kuřimské hráčky ve 4. min. vyrovnaly K. Sedláčkovou na 1 : 1. Veselí se opět ujalo vedení a K. Němcová srovnala na 2 : 2. V 8. min. dala K. Sedláčková na 2 : 3, ale o minutu později bylo srovnáno na 3 : 3. To bylo naposledy, kdy veselské družstvo vyrovnalo a po zbytek utkání už jen dotahovalo vedení Kuřimi. Trenéři si vzali čas, daly rady hráčkám, jak na házenkářky Veselí, následně vystřídala v brance P. Juránkovou K. Važanová a to vše byl začátek vítězného tažení kuřimských děvčat. Rozstřílela se K. Němcová a do 15. min. upravila skóre na 4 : 7. V prvním poločase padlo ještě 5 gólů, takže skončil stavem 6 : 10.

Po neúspěšném sedmimetrovém hodu veselského družstva na začátku druhého poločasu kuřimské házenkářky zvýšily na 6 : 11. Následně byl průběh utkání poznamenán častým vylučováním kuřimských házenkářek, celkem 4krát za poločas (8 minut z 20), a to ovlivnilo hru. Druhá kuřimská střelkyně K. Sedláčková se stáhla do obrany, výborně bránila a také se vyznamenávala brankářka K. Važanová. Spolu s ostatními hráčkami odolávaly náporu děvčat z Veselí. Těm se podařilo snížit na nejmenší rozdíl 3 gólů. V závěru utkání si zahrály mladší hráčky, aby se ověřilo, jak může utkání vypadat, když nebudou na hřišti kuřimské opory. I když poločas skončil 6 : 5 pro Veselí, nakonec SK Kuřim zvítězil.

Průběh hry i výsledek ukazují na urputné střetnutí. Podruhé jsme v tomto ročníku nad družstvem Veselí zvítězili. Za znepokojivou zvláštnost u obou družstev možno považovat, že hru opírají jen o 3 - 4 velmi dobré házenkářky.